Tym razem proponujemy wspólny wyjazd turystyczno-krajoznawczy z pobytem w Medjugorie – miejscem maryjnych objawień trwających od ponad 20 lat aż do dziś. Oto szczegółowy program:

CHORWACKA WIOSNA

DZIEŃ 1

Wyjazd z Trójmiasta (z ustalonego miejsca) o godzinie 5.00; całodzienny przejazd przez Polskę na obiadokolację i nocleg do Czech. 

DZIEŃ 2

Śniadanie, przejazd non stop przez Austrię, Słowenię do Chorwacji na Kasztelańską Riwierę na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 3

Śniadanie, zwiedzanie z przewodnikiem Trogiru(umocnienia obronne miasta z XV w., promenada, romańska katedra św. Lovra, loggia miejska, wieża zegarowa, pałac Cipiko) oraz Splitu(panorama miasta ze wzgórza Marjan, splitska riva, ruiny pałacu Dioklecjana, katedra św. Duje, perystyl, ratusz, pomnik św. Grzegorza, czas wolny na zakup pamiątek na bazarze miejskim); powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, dzień wolny na odpoczynek, spacery oraz (jeśli pogoda pozwoli) to plażowanie lub wycieczka fakultatywna: przejazd do miejscowości Vodice– wycieczka statkiem na wyspy Parku Narodowego Kornati; odpoczynek; plaża, kąpiel w Adriatyku, mała kulinarna niespodzianka; powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 5

Śniadanie, wycieczka do Parku Narodowego Krka – spacer ścieżką dydaktyczną w scenerii malowniczych wodospadów, rejs z Lozovaca do Skradinu; przejazd do Sibeniku– zwiedzanie katedry św. Jakowa oraz podziwianie miasta i okolicy z perspektywy twierdzy św. Mikołaja lub św. Anny; powrót na obiadokolację i nocleg.

Tego dnia proponujemy wizytę w Burni Primosten w gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez księdza Stepe Perkova (degustacja wina rakiji, dalmatyńskiego sera oraz prsutu) – dodatkowo płatne 10 euro/os.

DZIEŃ 6

Śniadanie, przejazd do Mostaru (Bośnia i Hercegowina) – zwiedzanie: (kamienny Stary Most – symbol miasta, Carsija – starówka, Kujundziluk – stary bazar, ruiny starego Fortu Tureckiego, meczet Karadjoz-Bey, Most Cesarski, meczet Koskin-Mehmed Pasha); następnie do Medjugorie – czas wolny na indywidualną modlitwę, nawiedzenie kościoła parafialnego, wejście na Górę Objawień; obiadokolacja i nocleg w Bośni i Hercegowinie.

DZIEŃ 7

Śniadanie, przejazd do Dubrownika – zwiedzanie: spacer murami miejskimi, Stradun, Wielka Studnia Onufrego, katedra św. Błażeja, skarbiec, ratusz miejski; powrót na obiadokolację i nocleg Bośni i Hercegowiny.

DZIEŃ 8

Śniadanie, wyjazd do Czech; po drodze postój nad Plitvickimi Jeziorami (zwiedzanie ok. 2-3 godz. – pieszo, promem oraz „ciuchcią” turystyczną. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do Czech w późnych godzinach wieczornych (ok. godz. 23.00-24.00). 

DZIEŃ 9

Śniadanie, wyjazd do Polski; obiad na trasie; planowany przyjazd do Trójmiasta – ok. godz. 24.00.

Termin: 26.04. – 04.05.2014

Cena: 950,00 zł + 230 €

(przy grupie min. 40 os. płacących)

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przejazd autokarem turystycznym z DVD, barkiem, klimatyzacją, WC;

 • 4 noclegów w Chorwacji (Kasztelańska Riwiera); pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami;

 • 2 noclegi w Bośni i Hercegowinie (Medjugorie lub Neum); pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami;

 • 2 noclegi tranzytowe na południu Czech; pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami;

 • wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne), 1 obiad w drodze powrotnej;

 • ubezpieczenie NNW i KL w Signal Iduna S.A.;

 • wjazdy do miast – check point;

 • turystyczne taksy klimatyczne;

 • opieka licencjonowanego pilota.

Dodatkowo płatne:

 • całodniowy rejs na wyspy Kornati: muzyka, ryba, wino (ok. 30 euro/os);

 • przewodnicy miejscowi: Trogir, Split, Szybenik, Mostar, Dubrownik (ok. 10 euro/os.);

 • bilety wstępu: Trogir – katedra, Split – katedra, Park Narodowy Rzeki Krka + rejs statkiem, Szybenik – twierdza św. Anny, Mostar – meczet i dom turecki, Dubrownik – mury miejskie lub rejs statkiem, Park Narodowy Plitwickie Jeziora + prom (ok. 60 euro/os.).

ZAPISY – KS. PRZEMEK tel: 533201607