ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 5 czerwca 2022 r.
5 czerwca 2022
Pokaż wszystko

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ, 12 czerwca 2022 r.

 1. W najbliższy czwartek 16 VI Boże Ciało, Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. z procesją o 11.00 a po niej zbierzemy się ok. 11.45 przy kapliczce na Placu Oruńskim za torami, aby rozpocząć procesję Eucharystyczną aż do ul. Głuchej. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 12.30. Prosimy o udekorowanie okien ulic, przydrożnych kapliczek i krzyży, wykosić trawę, gdzie mają stanąć 4 ołtarze, jeśli będzie taka możliwość. Polecamy także sprawę ofiar na kwiaty do naszych ołtarzy. Podczas oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne na zewnątrz przy kościele. Prosimy o pomoc w ich przeprowadzeniu.
 2. Jutro w poniedziałek 13 VI Wieczór Fatimski. ks. Antoni Murziński obchodzić będzie swoje imieniny. Solenizant odprawi Mszę św. o 18.30 a po niej zaprasza na poczęstunek na plebanię. Podczas tej Mszy św. procesja fatimska na zewnątrz przy kościele.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią ku czci NSPJ w kościele o 18.00.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza, we wtorek o 19.30 Msza św. w języku łacińskim. W środę nowenna do Wspomożycielki, w czwartek w Boże Ciało po wieczornej Mszy św. adoracji nie będzie, natomiast w piątek adoracja prowadzona przez Betanię.
 5. Dziękujemy parafianom za pomoc materialną dla naszych rodzin z Ukrainy mieszkających w dawnej plebanii.
 6. W niedzielę 17 lipca br. organizowany jest wyjazd na odpust do Sianowa o 7.30. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Dziękujemy za tacę gospodarczą, która przeznaczona będzie na odrobaczanie naszych organów. Koszt 8000 zł netto.
 8. Dzisiaj po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać lemoniadę i ciasto, aby zebrać fundusze na wyjazdy wakacyjne.
 9. Przypominamy, że za tydzień 19 czerwca podczas Mszy św. o 12.30 będzie okazja, aby podziękować ks. Mariuszowi Słomińskiemu za dotychczasową pracę proboszczowską w naszej parafii. Po Mszy św. poczęstunek. Księdzu Proboszczowi życzymy dużo zdrowia i sił oraz mocy Ducha Świętego do dalszej pracy duszpasterskiej w Szczecinie.

26 VI podczas Mszy św. o 11.00 będzie powitanie i przekazanie władzy Proboszczowskiej i Dyrektora Domu Zakonnego ks. Przemysławowi Cholewie.

3 lipca podczas Mszy św. o 12.30 będziemy dziękować za dotychczasową posługę ks. Andrzejowi Bryłowskiemu, którego ks. Inspektor kieruje do pracy duszpasterskiej do Kobylanki niedaleko Szczecina.

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mirosław Łabuz, kawaler, z Mszany Dolnej i Paulina Smolarz, panna z ul. Nowiny. Zapowiedź 1. Maciej Nowosielski, kawaler, ul. Gościnna i Karolina Buzak, panna, ul. Na Zboczu. Zapowiedź 1.
 2. (Po Mszy o 9.30) Zapraszamy do kawiarenki w oratorium.
 3. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa

Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.

 1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: Henryk Zwiewka, l. 92, Wieczny odpoczynek…

Komentarze są wyłączone.