VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, 29 maja 2022 r.
29 maja 2022
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ, 12 czerwca 2022 r.
11 czerwca 2022
Pokaż wszystko

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 5 czerwca 2022 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i 14 Dzień dziękczynienia – Święto Opatrzności Bożej. Kończymy okres wielkanocny i rozpoczynamy drugą część okresu zwykłego. Jutro święto NMP Matki Kościoła.
  16 VI Boże Ciało, Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. z procesją o 11.00 a po niej zbierzemy się ok. 11.45 przy kapliczce na Placu Oruńskim za torami, aby rozpocząć procesję Eucharystyczną aż do ul. Głuchej.
  Tego dnia nie będzie jedynie Mszy św. o 12.30. Prosimy także o ofiary na kwiaty na Boże Ciało.
 2. Dzisiaj o 12.30 w naszym kościele Prymicje. Trzech neoprezbiterów odprawi swoją pierwszą Mszę św., wśród nich ks. Dominik Iwański, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Życzymy im wszelkich darów Ducha Świętego i potrzebnych łask Bożych na drodze duszpasterskiej i kapłańskiej. Po tej Mszy św. zapraszamy na poczęstunek.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią ku czci NSPJ w kościele o 18.00.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza,
  we wtorek Nabożeństwo czerwcowe z wypominkami o 17.45, o 19.30 Msza św. w języku łacińskim.
  W środę nowenna do Wspomożycielki,
  w czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja w ciszy,
  w piątek adoracja prowadzona przez Betanię.
 5. Dziękujemy parafianom za pomoc materialną dla naszych rodzin z Ukrainy mieszkających w dawnej plebanii.
 6. W niedzielę 17 lipca br. organizowany jest wyjazd na odpust do Sianowa o 7.30. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Za tydzień 12 VI taca niedzielna będzie przeznaczona na cele gospodarcze. Z góry dziękujemy za wsparcie. Okazało się, że nasze organy zostały zaatakowane przez drewnojady i korniki. Po upływie okresu gwarancyjnego na tego typu prace musimy uzbierać fundusze na naprawę i zabezpieczenie naszego zabytkowego instrumentu. Prace te maja odbyć się w okresie wakacyjnym i kosztować będą 8 tys. zł netto. Z góry dziękujemy za wsparcie.
 8. 12 czerwca w niedzielę ministranci będą rozprowadzać lemoniadę i ciasto, aby zebrać fundusze na wyjazdy wakacyjne.
 9. 19 czerwca podczas Mszy św. o 12.30 będzie okazja, aby podziękować ks. Mariuszowi Słomińskiemu za dotychczasową pracę proboszczowską w naszej parafii. Po Mszy św. poczęstunek. Księdzu Proboszczowi życzymy dużo zdrowia i sił oraz mocy Ducha Świętego do dalszej pracy duszpasterskiej w Szczecinie.
  26 VI podczas Mszy św. o 11.00 będzie powitanie i przekazanie władzy Proboszczowskiej i Dyrektora Domu Zakonnego. 3 lipca podczas Mszy św. o 12.30 będziemy dziękować i żegnać ks. Andrzeja Bryłowskiego, wieloletniego duszpasterza naszej parafii, którego ks. Inspektor kieruje do pracy duszpasterskiej do Kobylanki niedaleko Szczecina. Ks. Andrzej będzie z nami jeszcze tylko do końca lipca.
 10. W poniedziałek 6 VI po Mszy św. wieczornej o 18.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Liderów Grup parafialnych.
 11. (Po Mszy o 9.30) Zapraszamy do kawiarenki w oratorium.
 12. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.

  W ostatnim czasie odeszła do wieczności: śp. Joanna Górska, lat 57 z Traktu św. Wojciecha. Pogrzeb w czwartek 9 VI o 11.00. Wieczny odpoczynek…

Komentarze są wyłączone.