VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22 maja 2022 r.
22 maja 2022
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 5 czerwca 2022 r.
5 czerwca 2022
Pokaż wszystko

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, 29 maja 2022 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Za dwa tygodnie 16 VI Boże Ciało. Msza św. z procesją o 11.00 a po niej zbierzemy się ok. 11.45 przy kapliczce na Placu Oruńskim za torami, aby rozpocząć procesję Eucharystyczną aż do ul. Głuchej.
 2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe z litanią loretańską, od środy rozpoczynamy w kościele nabożeństwa czerwcowe o 18.00.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza, we wtorek wspomnienie miesięczne św. Jana Bosko, o 19.30 Msza św. w języku łacińskim.
 4. W środę 1 czerwca Dzień Dziecka. Módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za dzieci i młodzież.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wieczorna Eucharystia w int. LSO i ich rodzin, a po niej Adoracja N.S. w ciszy. W I piątek odwiedziny chorych o zwykłej porze, wieczorem o 18.00 nabożeństwo ku czci N. Serca Pana Jezusa, po Mszy wieczornej Adoracja prowadzona przez Betanię. W pierwszą sobotę o 8.10 godzinki ku czci NMP, o 8.30 Msza św. z wymianą tajemnic Różańca św., o 17.30 nabożeństwo pierwszej soboty o wynagrodzenie Matce Bożej za zniewagi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu.
 6. Trwamy w nowennie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada w najbliższą niedzielę. Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również w naszym kościele w sobotę po Mszy św. wieczornej aż do uroczystej wigilijnej Mszy św. o 21.00.
 7. Fundacja Życie i Rodzina prowadzi zbiórkę pod obywatelskim projektem ustawy: Aborcja to zabójstwo” mającym na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek. Na stoliku znajdują się kartki, na których można złożyć podpisy do niedzieli 12 czerwca.
 8. W przyszłą niedzielę 5 czerwca o 12.30 w naszym kościele Prymicje. Trzech neoprezbiterów odprawi swoją pierwszą Mszę św., wśród nich ks. Dominik Iwański, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską.
 9. Już dziś informujemy, że 19 czerwca podczas Mszy św. o 12.30 będzie okazja, aby podziękować ks. Mariuszowi Słomińskiemu za dotychczasową pracę w naszej parafii. Po Mszy poczęstunek. Księdzu Proboszczowi życzymy dużo zdrowia i sił oraz mocy Ducha Świętego do dalszej pracy duszpasterskiej w Szczecinie.
 10. Dziękujemy parafianom za dotychczasową pomoc dla naszych rodzin z Ukrainy mieszkających w dawnej plebanii.
 11. (Po Mszy o 9.30) Zapraszamy do kawiarenki w oratorium.
 12. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  śp. Czesław Pawlak, lat 62, z Traktu św. Wojciecha,
  śp. Eugeniusz Dworak, lat 85, ul. Przyjemna,
  śp. Jerzy Grabowski, lat 73, ul. Żuławska,
  śp. Mirosław Krawczyk, lat 71, ul. Głucha,
  śp. Eugeniusz Ziemann, lat 81, ul. Raduńska. Wieczny odpoczynek…

 

Komentarze są wyłączone.