VI Niedziela Palmowa, 10 kwietnia 2022 r.
10 maja 2022
III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 1 maja 2022 r.
10 maja 2022
Pokaż wszystko

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA, 24 kwietnia 2022 r.

 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, która kończy Oktawę Wielkanocną i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. 
 2. O 15.30 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi św. Można dzisiaj uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św., serce całkowicie wolne od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, pobożna praktyka ku czci Bożego Miłosierdzia. Zgodnie z obietnicą Pan Jezus pragnie udzielić w tej godzinie miłosierdzia szczególnych łask i darów wszystkim grzesznikom.
 3. Dziś przypada święto patronalne Caritas. Po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 4. Próby przed pierwszą Komunią Świętą: 25 i 27 kwietnia o godz.17.00 
 5. W poniedziałek 25 IV o 18.30 ks. Jarosław Krzysztonek odprawi Mszę św. z okazji swoich imienin. Po Mszy św. poczęstunek, na który solenizant zaprasza wszystkich bardzo serdecznie. Życzymy mu wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 6. We wtorek 26 IV przypada uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej, a także 1025 rocznica jego pobytu w Gdańsku. Uroczystości patronalne naszej Archidiecezji ku czci świętego Wojciecha będą obchodzone dopiero w niedzielę, 15 maja. Tego dnia o 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka gdańszczan z relikwiami Świętego i zawita w naszej świątyni ok. 10.00. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w podjęciu pielgrzymów w postaci posiłku, wypieków, napojów. Na wzgórzu świętego Wojciecha o 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Szczegóły programu uroczystości będą podane w najbliższym czasie.
 7. W poniedziałek po Mszy wieczornej Adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza, we wtorek o 19.30 Msza św. w języku łacińskim. W środę o 18.00 Nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja N.S. w ciszy, a w piątek Adoracja prowadzona przez wspólnotę Betania.
 8. Katecheza dla Kandydatów do bierzmowania w czwartek 28 IV o 17.30 w kościele i w niedzielę o 9.00. Obecność obowiązkowa!
 9. Zachęcamy do włączenia się do naszego chóru. Potrzebujemy nowych głosów, zwłaszcza męskich basów. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii. 
 10. Salezjanie w Kniewie k. Wejherowa wraz z Grupą Męska Vera Virtu zapraszają mężczyzn na spotkanie formacyjne z udziałem Billa Moyer z USA w dniach od 6 do 8 maja br. Wszystkie szczegóły w gablocie.
 11. W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Wojsznis, ul. Związkowa i Julia Kobalczyk ze Sławna – zapowiedź 2.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy już dziś na codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską w kościele o 18.00. Prosimy pamiętać o nowych wezwaniach, które zostały zatwierdzone przez Stolicę Apostolską: Królowo rodziny, Matko miłosierdzia, Matko nadziei, Pociecho migrantów.
 13. W naszej parafii Bierzmowanie – 13 maja o 18.00, I Komunia św. – 15 maja o 11.00. 
 14. W przyszłym tygodniu będziemy dziękować dk. Dominikowi za praktykę duszpasterską w naszej Wspólnocie parafialnej. W najbliższym czasie uda się na rekolekcje przed  święceniami kapłańskimi, które otrzyma z rąk ks. abpa Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego, w dniu 21 maja o godz. 10.00 w Sanktuarium M.B. Wspomożenia Wiernych w Rumi. Otoczmy go swoją serdeczną modlitwą w tym szczególnym czasie.
 15. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa  Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.
 16. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Leszek Szklarski, lat 51, z ul. Rubinowej, śp. Stanisław Kurniewicz, lat 77, z ul. Rubinowej. Wieczny odpoczynek…

Komentarze są wyłączone.