NOWY NR TELEFONU
9 maja 2022
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA, 24 kwietnia 2022 r.
10 maja 2022
Pokaż wszystko

VI Niedziela Palmowa, 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana była 1 Niedzielą Męki Pańskiej. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski należy zachować zwyczaj zakrywania krzyży i obrazów. Krzyże pozostają zasłonięte aż do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, obrazy aż do początku Wigilii Wielkanocnej.
 2. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej i przypominamy, aby nie odkładać jej na ostatni moment.
 3. Nasze oratorium zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 19.00. W soboty zajęcia dla dzieci także od godz. 9.00 do 12.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo z modlitwą o powołania a następnie Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin. Po Mszy św. spotkanie w oratorium.
 5. W czwartek 7 kwietnia o 17.30 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy 13 maja przyjmą sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Prosimy o punktualność.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziękujemy za liczny udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej w ostatni piątek o godz. 19.30 w Parku Oruńskim. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa już o zwykłej porze, czyli: o 9.00, 17.00 i 18.00.
 7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00.
 8. Katechezy dla dzieci komunijnych nie będzie 10 kwietnia ani w Wielkanoc. Następne katechezy od 24 kwietnia.
 9. W sobotę 9 kwietnia o godz. 11.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.
 10. Przyszła niedziela, 10 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową; prosimy wiernych o przyniesienie palm. Rozpocznie się wtedy Wielki Tydzień, czas szczególnego zagłębienia się w tajemnicę Krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia.
 11. Zachęcamy wiernych do ciągłej modlitwy o ustanie wojny na Ukrainie. 
 12. W dniach od 26 do 30 kwietnia br. organizowana jest Pielgrzymka po Suwalszczyźnie. Program w gablocie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 13. W sklepiku można nabyć prasę katolicką i dewocjonalia, a w kancelarii zamówić intencje Mszy świętej.
 14. Dzisiaj i za tydzień nasi ministranci po każdej Mszy św. będą rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd na Ministranckie Święto Dominika Savio. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.
 15. Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
 16. (Po Mszy św. o 9.30) Zapraszamy na kawę i herbatę do oratorium.
 17. Pomódlmy się za zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności:

śp. Tymoteusz Bielecki, lat 72, z u. Głuchej,  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komentarze są wyłączone.