III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 1 maja 2022 r.
10 maja 2022
V Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2022 r.
14 maja 2022
Pokaż wszystko

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 8 maja 2022 r.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele. 
 2. Dziś przypada 77 rocznica zakończenia II wojny światowej. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie zwłaszcza w tych obecnych czasach.
 3. Dzisiaj przypada 39 rocznica święceń kapłańskich Ks. Abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Gdańskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 4. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską w kościele o 18.00. 
 5. W poniedziałek 9 maja uroczystość św. Stanisława BM głównego patrona Polski, a po Mszy wieczornej Adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza. We wtorek o 19.30 Msza św. w języku łacińskim. W środę o 18.00 Nowenna do NMP Wspomożycielki.
 6. Zachęcamy do włączenia się do naszego chóru. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii. 
 7. Liderów wspólnot parafialnych i wszystkich chętnych do zaangażowania się w sprawy parafii i w najbliższe wydarzenia, które nas czekają, zapraszamy we wtorek 10 maja na Mszę św. o 18.30, po której na plebanii odbędzie się pilne spotkanie.
 8. Próby przed Pierwszą Komunią Świętą: 11, 12, 14 maja o godz.17.00.
 9. Próby dla Kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 9 i środę 11 maja o 20.00 w kościele i w. Obecność obowiązkowa! 11 maja próba ze świadkami i rodzinami. Prosimy o skorzystanie z sakramentu spowiedzi we własnym zakresie podczas każdej Mszy św.
 10. W piątek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską i 41 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. W tym dniu o 18.00 w naszej parafii uroczystość bierzmowania z udziałem ks. Bpa Wiesława Szlachetki. Nabożeństwa fatimskiego w tym dniu nie będzie.
 11.  Za tydzień I Komunia św. – 15 maja o 11.00. Z racji tej uroczystości w przyszłą niedzielę jednorazowo musimy przesunąć Mszę św., która zazwyczaj była odprawiana o 12.30. o całą godzinę, czyli na 13.30. Przepraszamy za utrudnienia.
 12. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust naszej archidiecezji – uroczystości ku czci świętego Wojciecha. O 9.00 z Bazyliki Mariackiej wyruszy pielgrzymka, którą około 10.00 będziemy podejmować w naszej parafii. W imieniu ks. Abpa Tadeusza Wojdy serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 12.00 na wzgórze św. Wojciecha.
 13. W przyszłą niedzielę zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną połączoną z różańcem pokutnym, aby wybłagać Miłosierdzie Boże dla nas. O 17.30 w kościele będzie Adoracja, odmówimy Różaniec, akt zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu ułożonego przez bł. ks. M. Sopoćkę i litanię do św. Andrzeja Boboli oraz Litanię Loretańską, aby modlić się za Ojczyznę, Polaków, bezpieczeństwo duszy i ciała oraz o ustanie wojny za wschodnia granicą.
 14. Dziękujemy parafianom za dotychczasową pomoc dla naszych rodzin z Ukrainy mieszkających w dawnej plebanii.
 15.  Dziękujemy za dzisiejszą tacę gospodarczą i za wszelką pomoc i ofiarność.
 16. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa  Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.
 17. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janina Karolak, lat 96, śp. Władysław Parchowski, lat 90, śp. Zbigniew Bujewicz, lat 85, z ul. Nowiny, pogrzeb 10 maja o 13.00 – Łostowice, Msza żałobna 19 maja o 17.00, śp. Amelia Urbańska, lat 87, z ul. Związkowej, Msza św. żałobna 9 maja o 7.30, pogrzeb 10 maja o 10.00 – Łostowice. Wieczny odpoczynek…

Komentarze są wyłączone.