NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA, 24 kwietnia 2022 r.
10 maja 2022
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 8 maja 2022 r.
10 maja 2022
Pokaż wszystko

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 1 maja 2022 r.

 1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. 
 2. Warto wiedzieć, że podczas lektury Biblii udziela się wiernemu Odpustu zupełnego, który przy spełnieniu zwykłych warunków z tekstu zatwierdzonego przez kompetentną władzę przynajmniej przez pół godziny będzie czytać Pismo Święte z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchownej; jeśli to uczyni w krótszym przeciągu czasu, odpust będzie cząstkowy. Gdy ktoś z rozumnej przyczyny nie jest w stanie czytać, udziela się odpustu zupełnego lub cząstkowego, jak wyżej, jeśli sam tekst Pisma Świętego dociera do niego bądź dlatego, że jest czytany przez kogoś innego, bądź dzięki tak zwanej technice video lub audio.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy od dziś na codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską w kościele o 18.00 (wyjątkowo w I sobotę miesiąca o 17.30). Prosimy pamiętać o nowych wezwaniach, które zostały zatwierdzone przez Stolicę Apostolską: Królowo rodziny, Matko miłosierdzia, Matko nadziei, Pociecho migrantów.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej Adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Dobrego Pasterza, we wtorek o 19.30 Msza św. w języku łacińskim. 
 5. We wtorek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 6. W środę o 18.00 Nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych.
 7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W I Czwartek Nabożeństwo Powołaniowe z litanią loretańską, Msza św. w intencji LSO i ich rodzin, po Mszy św. adoracja NS w ciszy. W I Piątek odwiedziny chorych o zwykłej porze, o 18.00 Nabożeństwo pierwszo piątkowe, a po Mszy św. wieczornej Adoracja prowadzona przez wspólnotę Betania. W I Sobotę o 8.10 Godzinki ku czci NMP i o 8.30 Msza św. z wymianą tajemnic żywego różańca, o 17.30 Nabożeństwo Pierwszej Soboty miesiąca.
 8. Nadal zachęcamy do włączenia się do naszego chóru. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii. 
 9. Próby przed Pierwszą Komunią Świętą: 4 i 5 maja o godz.17.00.
 10. Katecheza i próba dla Kandydatów do bierzmowania w czwartek 5 maja o 17.30 w kościele i w niedzielę o 9.00. Obecność obowiązkowa!
 11. W najbliższym czasie związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Wojsznis, ul. Związkowa i Julia Kobalczyk ze Sławna – zapowiedź 3.
 12. W naszej parafii Bierzmowanie – 13 maja o 18.00, I Komunia św. – 15 maja o 11.00. 15 maja ok. 10.00 będziemy podejmować Pielgrzymów udających się na Mszę św. na wzgórze św. Wojciecha. Prosimy o pomoc w postaci wypieków, napojów i obsłużeniu Pielgrzymów.
 13. Do uchodźców, którzy zamieszkują w dawnej naszej plebanii dołączyły kolejne osoby. Mamy w tej chwili 20 osób. Dziękujemy parafianom za dotychczasową hojną pomoc.
 14. Za tydzień taca gospodarcza. Z góry dziękujemy za pomoc i ofiarność.
 15. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa  Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.
 16. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: śp. Józef Wlazły, nasz dawny wieloletni kościelny, w czerwcu miałby 94 lata. Wieczny odpoczynek…

Komentarze są wyłączone.