Uroczystość Bożego Narodzenia 2021
31 grudnia 2021
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2 stycznia 2022
31 grudnia 2021
Pokaż wszystko

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dziś, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Msza ze zmianą tajemnic różańca jest przeniesiona na 8 stycznia.
  2. Odpowiadając na prośbę ks. Arcybiskupa zachęcamy do odprawiania w domach Nowenny w intencji rodzin. Tekst nowenny z rozważaniami jest wyłożony na stoliku pod chórem.
  3. Także od jutra w każdą niedzielę zostanie odczytane krótkie rozważanie Eucharystia spotkanie miłości pozwalające lepiej zrozumieć i przeżywać poszczególne części Mszy św.
  4. Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic według podanego rozkładu. Na Mszy zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo, wierni otrzymają okolicznościowy List do parafian z tekstem błogosławieństwa mieszkań oraz wodę święconą do pokropienia pozostałych domowników. Na tacę będzie można złożyć ofiarę kolędową.
  5. Możliwa jest także tradycyjna wizyta duszpasterska w domach tych parafian, którzy wyraźnie o nią poproszą (tzw. kolęda na zaproszenie). Zapisy w kancelarii w godz. urzędowania lub po Mszach św. Kolędę domową rozpoczynamy o godz. 17.oo, w soboty o godz. 15.oo
  6. Z racji rozpoczynającego się nowego roku kalendarzowego Parafianom oraz gościom życzymy Bożego Pokoju na każdy dzień.

Komentarze są wyłączone.