IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021
31 grudnia 2021
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia 2022
31 grudnia 2021
Pokaż wszystko

Uroczystość Bożego Narodzenia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś narodził się Zbawiciel. Przyszedł po to, by przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy cierpienia i beznadziejności, zwątpienia i lęku o życie swoje i najbliższych. Pełni wiary i nadziei świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Narodzenia, w roku, w którym Kościół przypomina nam, że jesteśmy „posłani w pokoju Chrystusa”. Niech te święta dla wszystkich drogich parafian i gości będą pełne Bożej miłości i błogosławieństwa, które przynosi ze sobą Boży Syn. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni i całą naszą codzienność. Z serca tego życzy cała wspólnota salezjańska.
 2. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia Msze według rozkładu niedzielnego, nie będzie Mszy o 6.30.
 3. W Drugi dzień świąt obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość Rodzin i Małżonków. W czasie Mszy odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek na uczelnie katolickie. Święto św. Rodziny znosi w tym roku święto św. Szczepana – pierwszego męczennika.
 4. 27 grudnia – poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia po Mszach świętych pobłogosławimy wino.
 5. 28 grudnia, we wtorek, święto świętych Młodzianków, męczenników. Na Mszy św. wieczornej złożenie i odnowienie przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego.
 6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Wspomożycielki.
 7. W piątek, 31. grudnia o godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku. Na ten dzień ks. Arcybiskup udzielił dyspensy – można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – święto „nakazane” – Msze św. jak w niedzielę. Msza ze zmianą tajemnic różańca zostanie przeniesiona na 8 stycznia.
 9. Jak już informowaliśmy, w tym roku wizytę kolędową w naszej parafii przeprowadzimy na dwa sposoby:
  • Wzorem ubiegłego roku zapraszamy wiernych do kościoła na Mszę św. w intencji poszczególnych parafian (według wskazanych ulic). Na Mszy zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo, wierni otrzymają list z tekstem błogosławieństwa mieszkań oraz wodę święconą do pokropienia pozostałych domowników. Na tacę będzie można złożyć ofiarę kolędową.
  • Możliwa jest także tradycyjna wizyta duszpasterska w domach tych parafian, którzy wyraźnie o nią poproszą (tzw. kolęda na zaproszenie). Zapisy w kancelarii w godz. urzędowania lub po Mszach św. Rozkład kolędy w gablotach.
 10. W imieniu najbardziej potrzebujących z naszej parafii bardzo dziękujemy za paczki żywnościowe, które (w ilości 70) dotarły do ich domów.
 11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przekazali w tym czasie życzenia oraz okazali pomoc w przygotowaniu kościoła na święta, dziękujemy także za ofiary składane na tacę.

Komentarze są wyłączone.