III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021
11 grudnia 2021
Uroczystość Bożego Narodzenia 2021
31 grudnia 2021
Pokaż wszystko

IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś, jak co niedzielę, o godz. 9.00 gromadzi się młodzież przygotowująca się do bierzmowania a o 12.00 rodzice i dzieci przygotowujące się do I komunii świętej. Na Eucharystię o 12.30 zapraszamy Wspólnotę Rodzin a po niej spotkanie w oratorium.
  o godz. 18.00 nowenna do Bożego Narodzenia
 2. W ostatnich dniach Adwentu nie zapominajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt:
  • Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.3o
  • Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo od poniedziałku do czwartku w czasie Nowenny do Bożego Narodzenia o godz. 18.00
 3. W poniedziałek z powodu strojenia kościoła wspólnota Dobrego Pasterza gromadzi się w sali św. Jana Pawła II, tego dnia nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek nie będzie Mszy św. w rycie trydenckim.
 5. W piątek, 24 grudnia, nie będzie Mszy o godz. 18.30. Msze święte Pasterskie o godz. 22.00 i 24.00. Tego dnia zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wigilijnej wieczerzy. Przypominamy o jej tradycyjnym, polskim i bezalkoholowym charakterze. Wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, zapalona świeca, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela (Łk 2,1-14), łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 6. W sobotę 25 grudnia – pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30, pozostałe Msze według rozkładu niedzielnego.
 7. Za tydzień w niedzielę święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – dzień modlitw o świętość małżeństw i rodziny.
 8. Już dziś informujemy, że na początku stycznia, zgodnie z zaleceniem ks. arcybiskupa, rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Odbywać się ona będzie na dwa sposoby:
  • Pierwszy podobnie jak w ubiegłym roku polegać będzie na udziale całych rodzin we Mszy wieczornej sprawowanej w ich intencji (według wskazanych ulic). Na Mszy zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo, wierni otrzymają list z tekstem błogosławieństwa mieszkań oraz wodę święconą do pokropienia pozostałych domowników. Na tacę będzie można złożyc datki kolędowe.
  • Drugi sposoób polegac będzie na tradycyjnej wizycie duszpasterskiej w domu, w niu Mszy św. kolędowej według wskazanych ulic. Będzie to możliwe jedynie po uprzednim zaproszeniu kapłana w kancelarii parafialnej w dniach jej urzędowania lub po mszach św. w terminie do 3 stycznia. Początek kolędy domowej pn-pt g.17.00, sb od 15.00.
 9. Ministranci przed kościołem rozprowadzają wykonane przez siebie ozdoby świąteczne.
 10. Dziś upływa termin przynoszenia paczek dla ubogich z naszej parafii. Dziękujemy za dostarczone produkty, które przed świętami przekażemy potrzebującym.
 11. W naszym sklepiku parafialnym istnieje możliwość zakupienia prasy katolickiej, świec caritas i opłatków, a w kancelarii można zapisać się na kolędę domową oraz zamówić intencje mszalne.
 12. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy obfitych łask Bożych na cały zbliżający się tydzień.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Ewa Rychlińska lat 83, z ul. Rubinowej

śp. Felicja Perron lat 84, z ul. Żuławskiej, zmarła w Kanadzie

                              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Komentarze są wyłączone.