Niedziela Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021
10 kwietnia 2021
IV Niedziela Wielkanocna 25 kwietnia 2021
22 kwietnia 2021
Pokaż wszystko

Niedziela Biblijna 18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Biblijna 18 kwietnia 2021

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Pamiętajmy, aby Słowo Boga umacniało naszą wiarę i oświecało sumienia.
  2. Uprzedzając Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, już dziś na wszystkich Mszach św. gościmy ks. Dariusza i kleryków Salezjańskiego WSD w Lądzie. Dziękując za Słowo Boże i świadectwo życia, pamiętajmy o wsparciu modlitewnym i materialnym seminarium. Na ten cel zbieramy ofiary do puszek.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek o godz. 19.3o łacińska Msza św. w Nadzwyczajnym Rycie Rzymskim (liturgia Trydencka).
  5. W środę o godz. 18.oo Nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych.
  6. W piątek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, Archidiecezji i naszej Prowincji Zakonnej. Z tej racji nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym roku z racji pandemii, nie odbędzie się odpust, ani pielgrzymka na Wojciechowe Wzgórze. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda odprawi Mszę Odpustową o godz. 12.oo przy relikwiach św. Wojciecha w Bazylice Mariackiej. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W przyszłą niedzielę ogólnopolska akcja Pola Nadziei, mająca na celu wsparcie hospicjów, a po mszy św. o godz. 12.3o spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii św.
  8. W zakrystii możliwość zakupienia prasy katolickiej i zamówienia intencji Mszy świętych
  9. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności

śp. Henryk Ceynowa, lat 79 z ul. Turkusowej, pogrzeb w czwartek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Komentarze są wyłączone.