V Niedziela Wielkiego Postu 21 Marca 2021
27 marca 2021
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 4 kwietnia 2021
5 kwietnia 2021
Pokaż wszystko

Niedziela Palmowa: VI Wielkiego Postu 28 Marca 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa: VI Wielkiego Postu 28 Marca 2021

 1. Niedzielą palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym celebrujemy misterium zbawienia dokonane przez Chrystusa, rozpoczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy aż do błogosławionej męki i chwalebnego zmartwychwstania. Przed mszą św., czyli ok. godz. 12.15 spod figury Matki Bożej na placu przykościelnym wyruszy procesja z palmami na pamiątkę wjazdu do Jerozolimy. O godz. 18.oo nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym.
 2. Także dziś o godz. 14.3o ingres Metropolity Gdańskiego abp Tadeusza Wojdy do Katedry Oliwskiej. Otoczmy nowego biskupa naszej diecezji naszą modlitwą, aby jego posługa przyniosła wiele zbawiennych owoców w życiu całej wspólnoty wiary.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek o godz. 19.3o Msza św. w języku łacińskim w rycie Trydenckim.
 5. W środę o godz. 18.oo Nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych.
 6. W Wielki Czwartek w katedrze Oliwskiej Msza Krzyżma o godz. 10.oo, a w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.3o. a po niej adoracja do godz. 21.oo. W czwartek, piątek i sobotę nie ma porannych mszy św. o godz. 6.3o i 8.3o.
 7. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.oo rano do Liturgii Męki Pańskiej o 18.3o. W ciągu całego dnia będziemy pełnili dyżur w konfesjonale. Z racji I Piątku Miesiąca chorych z sakramentami odwiedzimy od godz. 9.oo. O godz. 15.oo nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele.
 8. W Wielką Sobotę adoracja Bożego Grobu od 7.oo do mszy św. Wigilii Paschalnej o 18.3o. Święcenie pokarmów od godz. 9.oo do 16.oo. Także w ciągu całego dnia okazja do spowiedzi. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w II Sobotę miesiąca
 9. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.oo. Przed mszą św. krótka procesja na placu przykościelnym. Tego dnia wyjątkowo nie będzie mszy św. o godz. 8.oo
 10. W drugi dzień świąt msze święte według rozkładu niedzielnego. Tego dnia pamiętamy o uczelniach katolickich zbierając ofiary do puszek.
 11. Z serca dziękujemy za paczki żywnościowe, które w tym tygodniu przekażemy najbardziej potrzebującym parafianom.
 12. Życząc owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia, przypominamy o zasadach sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii, tj o limicie osób przebywających jednocześnie w kościele, o obowiązkowych maseczkach i zachowaniu dystansu społecznego.
 13. W zakrystii możliwość zakupienia prasy katolickiej i zamówienia intencji Mszy św

Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Chrystusa  Zmartwychwstałego i obfitych łask Bożych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności

śp. Rafał Woźniak z ul. Związkowej, pogrzeb w środę.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Komentarze są wyłączone.