V Niedziela Zwykła 7 lutego 2021
7 lutego 2021
I Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2021
21 lutego 2021
Pokaż wszystko

VI Niedziela Zwykła 14 lutego 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła 14 lutego 2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i grzechy z nim związane, czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia oraz składania przyrzeczeń abstynenckich choćby na okres Wielkiego Postu.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy także liturgiczne wspomnienie św. Walentego, który przez swoje męczeństwo stał się przykładem miłości aż po grób. Niech te Walentynki staną się dla młodych okazją do odkrywania chrześcijańskiego wymiaru miłości oraz do dobrego przygotowania się do sakramentu małżeństwa.
 3. O godz. 9.oo kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, animowana przez grupę
 5. We wtorek o 19.3o Msza św. w języku łacińskim (tzw. Msza Trydencka)
 6. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Liturgia Środy Popielcowej ma charakter pokutny: posypujemy głowy popiołem na znak naszego nawrócenia i przemiany serc. Msze święte będą odprawiane o godz. 6.3o, 8.3o, 17.oo, 18.3o i 19.3o. Spowiedź na wszystkich Mszach św. O godz. 18.oo Nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i jednego posiłku do syta w ciągu dnia.
 7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w każdy piątek wg. następującego rozkładu: o godz. 9.oo (po Mszy św.), o godz. 17.oo (z udziałem dzieci i młodzieży) i o 18.oo.
 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 9. W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach św. gościć będziemy alumnów z WSD w Oliwie, którzy zbierać będą ofiary na seminarium. Po Mszy św. o godz. 12.3o spotkanie Wspólnoty Rodzin, a o godz. 17.45 nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym.
 10. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane dziś z okazji Niedzieli Gospodarczej. Przeznaczymy je w całości o ogrzewanie kościoła oraz prace remontowo adaptacyjne Starej Plebanii.
 11. Prasa Katolicka do nabycia w zakrystii, w kancelarii parafialnej można też zamawiać intencje Mszy św.
 12. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy obfitych łask Bożych.

Komentarze są wyłączone.