IV niedziela Adwentu 20.12.2020
19 grudnia 2020
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (3 stycznia 2021)
1 stycznia 2021
Pokaż wszystko

Ogłoszenia Duszpasterskie, Boże Narodzenie 2020

   Ogłoszenia Duszpasterskie, Boże Narodzenie 2020

  1. Dziś narodził się nam Zbawiciel. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy cierpienia i beznadziejności, zwątpienia i lęku o życie swoje i najbliższych. Pełni wiary i nadziei świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Narodzenia w roku, w którym Kościół zachęca nas do tego, abyśmy gromadzili się na świętej Wieczerzy. Niech te święta dla wszystkich drogich parafian i gości będą pełne Bożej miłości i Błogosławieństwa , które przynosi ze sobą Boży Syn do naszych domów, rodzin i serc. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni i całą naszą codzienność. Z serca tego życzy cała wspólnota salezjańska.
  2. W pierwszy dzień Świąt Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie, a pozostałe jak w każdą Niedzielę.
  3. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia Uroczystość św. Szczepana Męczennika. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Tego dnia wspieramy uczelnie katolickie podczas zbiórki ofiar do puszek. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. 27 grudnia w niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Dzień Modlitw o świętość Rodzin i Małżonków. Tego dnia na godz. 17.oo zapraszamy wszystkich parafian na wspólne kolędowanie przy Żłóbku. Ze względu na cześć oddawaną tego dnia świętemu Janowi Ewangeliście, na koniec wspólnego kolędowania pobłogosławimy wino, które wierni mogą w tym celu przynieść do kościoła (potem zabrać ze sobą).
  5. W imieniu najbardziej potrzebujących z naszej parafii bardzo dziękujemy za paczki żywnościowe, które przed świętami dotarły do ich domów.
  6. Jak już informowaliśmy w tym roku w ramach „kolędy”, której nie będziemy mogli odbyć w waszych domach w sposób tradycyjny, zapraszamy rodziny (według ulic) na Msze święte wieczorne w ich intencji. Na Mszach św. udzielimy błogosławieństwa dla rodzin i domów a także poświęcimy wodę, którą po powrocie do domów w ramach rodzinnej modlitwy będzie można pokropić obecnych w mieszkaniu wg wcześniej przygotowanej formuły. Wodę święconą będziemy rozdawać w specjalnych buteleczkach. Na Mszy św. będzie można także złożyć coroczną ofiarę kolędową. Szczegółowy porządek mszy, które odprawimy od 4 do 16 stycznia w gablocie.
  7. Serdeczne Bóg Zapłać za składane ofiary na tacę oraz tym wszystkim, którzy okazali jakąkolwiek pomoc w przygotowaniu kościoła na święta.

Komentarze są wyłączone.