III niedziela Adwentu 13.12.2020
19 grudnia 2020
Ogłoszenia Duszpasterskie, Boże Narodzenie 2020
1 stycznia 2021
Pokaż wszystko

IV niedziela Adwentu 20.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu (20 grudnia 2020)

 1. W ostatnich dniach Adwentu nie zapomnijmy o duchowym przygotowaniu się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej podczas wszystkich mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 18
 2. Roraty codziennie do czwartku włącznie o godz. 6.3o
 3. W poniedziałek po mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę świętą w Rycie Trydenckim.
 5. W czwartek 24 grudnia dzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, nie będzie mszy świętej o godz. 18.3o. Msze święte Pasterskie, czyli tak zwane Pasterki o godz. 21.oo, 22.3o i 24.oo. Tego dnia zasiądziemy w naszych domach do wspólnej wigilijnej wieczerzy. Przypominamy o jej tradycyjnym polskim i bezalkoholowym charakterze. Wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, zapalona świeca, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2, 1-14), łamanie opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 6. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia nie będzie porannej mszy św. o godz. 6.3o. Pozostałe msze św. według rozkładu niedzielnego.
 7. W drugi dzień świat 26 grudnia Uroczystość św. Szczepana męczennika. Rozkład mszy św. niedzielny. Tego dnia wspieramy uczelnie katolickie podczas zbiórki ofiar do puszek.
 8. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. (Dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin). Tego dnia pragniemy zaprosić parafian na wieczór wspólnie śpiewanych kolęd i pastorałek. Początek w kościele o godz. 17.oo. Ze względu na cześć oddawaną tego dnia świętemu Janowi Ewangeliście, na koniec wspólnego kolędowania pobłogosławimy wino, które wierni mogą w tym celu przynieść do kościoła (potem zabrać ze sobą).
 9. Dziś upływa termin przynoszenia paczek dla ubogich z naszej parafii. Dziękujemy za dostarczone produkty, które jeszcze przed świętami dotrą do potrzebujących.
 10. Jak już informowaliśmy w tym roku w ramach „kolędy”, której nie będziemy mogli odbyć w waszych domach w sposób tradycyjny, zapraszamy rodziny (według ulic) na msze święte wieczorne w ich intencji. Na Mszach św. udzielimy błogosławieństwa dla rodzin i domów a także poświęcimy wodę, którą po powrocie do domów w ramach rodzinnej modlitwy będzie można pokropić obecnych w mieszkaniu wg wcześniej przygotowanej formuły. Na Mszy św. będzie można także złożyć coroczną ofiarę kolędową. Szczegółowy porządek mszy , które odprawimy od 4 do 16 stycznia zostanie podany na święta.
 11. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki, świece Caritas, prasa katolicka a także kalendarze religijne
 12. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy obfitych łask Bożych.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zygmunt Lutkiewicz, lat 91, z ul. Żuławskiej

śp. Zofia Kolczyńska, lat. 97, z ul. Żuławskiej          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Komentarze są wyłączone.