II niedziela Adwentu 6.12.2020
19 grudnia 2020
IV niedziela Adwentu 20.12.2020
19 grudnia 2020
Pokaż wszystko

III niedziela Adwentu 13.12.2020

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu (13 grudnia 2020)

 1. Dziś przypada 39 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Pamiętajmy o ofiarach tego okresu.
 2. Przez cały czas Adwentu zapraszamy każdego dnia oprócz Niedziel na Mszę św. Roratnią o 6.30.Dzieci przychodzą z lampionami
 3. W poniedziałek po mszy św. wieczornej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem animowane przez Wspólnotę Dobrego Pasterza.
 4. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę świętą w Rycie Trydenckim.
 5. W środę i czwartek 16,17 grudnia 50-a rocznica Wydarzeń Grudniowych. 16-go w Bazylice św. Brygidy Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa

W środę 16-go grudnia (środa) o godzinie 16.30 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W tych dniach naszą wspólnotę zakonną w ramach wizytacji kanonicznej odwiedzi ks. Inspektor.

 1. W piątek po Mszy świętej wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez wspólnotę Betania.
 2. Nawiązując do corocznej akcji Tytka Charytatywna także w tym roku pragniemy w okresie przed świętami wesprzeć potrzebujących z naszej parafii. Puste torby (plastikowe), które znajdują się pod chórem należy napełnić produktami żywnościowymi i przynieść do przyszłej niedzieli, tj. do 20-go grudnia. Z góry dziękujemy.
 3. W związku z limitem osób mogących przebywać w kościele w tym roku planujemy odprawienie w wigilię 24 grudnia trzech Pasterek o godz.21.00, 22.30 oraz tradycyjnie o 24.00.

Dodatkowa spowiedź od 21 do 23 grudnia od 18.00.

 1. Jak już informowaliśmy zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa Jacka z powodu pandemii Wizyta Duszpasterska zwana „Kolędą” w tym roku nie będzie mogła odbyć się w tradycyjny sposób. Wychodząc naprzeciw wiernym pragniemy w kolejne dni okresu świątecznego (wg ulic) zapraszać parafian na Msze św. wieczorne w ich intencji. Na Mszach św. udzielimy błogosławieństwa dla rodzin i domów a także poświęcimy wodę, którą po powrocie do domów w ramach rodzinnej modlitwy będzie można pokropić obecnych w mieszkaniu wg wcześniej przygotowanej formuły. Na Mszy św. będzie można także złożyć coroczne datki kolędowe. Rozkład ulic niebawem.
 2. Prasa Katolicka, świece Caritas do nabycia w zakrystii.
 3. Z racji Niedzieli Gospodarczej dziękujemy za ofiary, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i bieżące naprawy.
 4. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny nie dla gender” zachęca do złożenia podpisów poparcia projektu ustawy zobowiązującej Rząd RP do wypowiedzenia Generalnej Konwencji Stambulskiej. Formularze, które należy podpisać na miejscu znajdują się na stole pod chórem.
 5. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy obfitych łask Bożych.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Dariusz Krasiński, lat 52 z ul. Diamentowej

śp. Irena Lange, lat 92 z ul. Trakt św. Wojciecha

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Komentarze są wyłączone.