I niedziela Adwentu 29.11.2020
19 grudnia 2020
III niedziela Adwentu 13.12.2020
19 grudnia 2020
Pokaż wszystko

II niedziela Adwentu 6.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu (6 grudnia 2020)

 1. Z racji obchodzonego dziś w Kościele Dnia modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, po mszach świętych zbierane są ofiary na ten cel. Także dziś wspominamy św. Mikołaja biskupa. Naśladując jego dobroduszność pamiętajmy zwłaszcza o najmłodszych. Dzieci i młodzież zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii po symboliczne upominki.
 2. Przez cały okres Adwentu zapraszamy każdego dnia oprócz niedzieli na Mszę Świętą Roratnią ku czci NMP o godz. 6.3o. Dzieci zapraszamy z lampionami.
 3. W poniedziałek jak co tydzień po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez Wspólnotę Dobrego Pasterza.
 4. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu pamiętajmy w sposób szczególny o matkach oczekujących potomstwa. Wieczorem o godz. 19.30 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w Rycie Trydenckim.
 5. W piątek po Mszy świętej wieczornej wspólnota Betania zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Za tydzień III niedziela Adwentu zwana Tego dnia obchodzić będziemy 39 rocznice wprowadzenia stanu wojennego, pamiętajmy o ofiarach tamtych dni.
 7. W naszym kościele to niedziela gospodarcza. Taca przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła i bieżące naprawy
 8. W związku z decyzją ks. biskupa Jacka dotyczącą odwołania w okresie bożonarodzeniowym Odwiedzin Duszpasterskich zwanych Kolędą, planujemy po świętach zapraszać (według ulic) rodziny naszej parafii na wieczorne msze święte w ich intencji. Na mszy pobłogosławimy wodę, którą wraz z tekstem modlitw oraz okolicznościowym listem będzie można zabrać do domów, by móc poświęcić swoje mieszkania. Będzie to także okazja, by w tym dniu przekazać dobrowolną ofiarę na rzecz parafii. Szczegóły z rozkładem ulic podamy w okolicach świąt.
 9. Prasa Katolicka, świece Caritas do nabycia w zakrystii. Mamy wolne intencje.
 10. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy obfitych łask Bożych.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Dorota Domrzalska, l. 84, z ul. Szafirowej,

śp. Klemens Konkol, l. 65, z ul. Ptasiej

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Komentarze są wyłączone.