Pokój dla studenta „U Salezjanów”
13 września 2020
Kwarantanna
21 października 2020
Pokaż wszystko

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 października 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII niedziela zwykła 11 października 2020

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XX Dzień Papieski mający w szczególny sposób wyrazić nasze dziękczynienie za osobę świętego Jana Pawła II. Po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającą młodym ludziom w ich rozwoju i zdobyciu wykształcenia.
 1. Dziś także w naszym kościele kolejny koncert organowy: wystąpią Karol Gołębiowski – organy i Agata Wiśniewska – sopran. Początek o godz. 16.3o.
 1. Nabożeństwa Różańcowe przez cały październik codziennie o godz. 18.oo.
 1. W poniedziałek po mszy św. wieczornej cotygodniowe modlitwy animowane przez wspólnotę Dobrego Pasterza.
 1. We wtorek Dzień Fatimski. Po Mszy św. wieczornej Apel Jasnogórski przy grocie Matki Bożej, a o 19.3o Msza św. Trydencka w języku łacińskim
 1. W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, z tej racji dzień wcześniej, tj. 13 października Msza św. wieczorna sprawowana będzie w intencji pracowników oświaty. Zapraszamy nauczycieli, katechetów i wychowawców. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.
 1. Jak już informowaliśmy w przyszłą niedzielę na Mszach św. gościć będziemy ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego, który przeprowadzi w naszej parafii wizytację kanoniczną. Ks. biskupa powitamy uroczyście przed Mszą św. o godz. 8.oo. Następnie uczestniczyć będzie w Mszach świętych o godz. 8.oo, 9.3o, o 11.oo odprawi odpustową sumę, wygłosi kazanie oraz udzieli sakramentu chrztu św. O godz. 12.3o ks. Biskup przewodniczyć będzie wraz z ks. Inspektorem i zaproszonymi gośćmi, Mszy św. Dziękczynnej 75-lecia obecności Salezjanów w Gdańsku Oruni. Podczas tej Mszy św. przedstawiciele poszczególnych grup, w czasie procesji z darami złożą na ręce ks. Biskupa sprawozdania ze swojej działalności.
 1. O godzinie 16.oo zaprosimy dostojnych gości: księży pracujących niegdyś w naszej parafii oraz parafian na wieczór „wspominkowy” poprzedzony wstępem historycznym, okraszony muzyką i ilustrowany zdjęciami z dawnych kronik parafialnych.
 1. Wizytacja kanoniczna zakończy się Mszą św. o godz. 18.3o.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone z racji Niedzieli Gospodarczej.
 1. Przypominamy o prasie katolickiej a także wolnych intencjach mszalnych i kartkach na wypominki wyłożonych na stoliku pod chórem.
 1. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy obfitych łask Bożych

Komentarze są wyłączone.