20 kwietnia 2020
26 kwietnia 2020
Pokaż wszystko

WAŻNE! KOMUNIA!!!

Gdańsk, dnia 20 kwietnia 2020 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!

W obecnej sytuacji trwającego stanu epidemii, wielu z Was pyta o organizację tegorocznych uroczystości I Komunii Świętej dzieci, bo wszystko wskazuje na to, że w planowanym terminie w całej grupie jednocześnie będzie ona niemożliwa.

Ponieważ od poniedziałku 20 kwietnia br. w naszym kościele będzie mogło przebywać jednocześni 35 osób. Przeniesienie uroczystości I Komunii na jesień jest obarczone ryzykiem, gdyż istnieje zagrożenie drugiej fali koronawirusa.
Po dyskusji w gronie księży chcemy zaproponować Wam, drodzy Rodzice, przyjęcie I Komunii Świętej w mniejszych grupach począwszy od 17 maja br. według dołączonego harmonogramu. Można skorzystać z tej propozycji lub przełożyć Komunię na termin późniejszy, kiedy sami uznacie, że zagrożenie dla waszych dzieci minęło.

Spowiedź św., do której obowiązkowo powinno przystąpić każde dziecko będzie możliwa w sobotę poprzedzającą I Komunię każdego dziecka w godzinach: 10.00 – 11.00, także dla członków rodzin, którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z ks. Krzysztofem (500610504, tylut.sdb@gmail.com) w celu umówienia innego terminu spowiedzi.

Każda I Komunia to uroczystość parafialna, ale przede wszystkim rodzinna, dlatego z rodziny każdego dziecka (o ile przepisy sanitarne nie ulegną zmianie) będzie mogło uczestniczyć w kościele do 10 osób (włączając w to kandydata do I Komunii).

Na dzień dzisiejszy obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to także każdego uczestniczącego w liturgii, a tym samym dziecko przystępujące do I Komunii musi uczestniczyć w maseczce, uchylając ją tylko na czas przyjęcia Najświętszej Komunii.

W nawiązaniu do zwyczaju organizowania przyjęć komunijnych, wypada podkreślić, że wobec powagi trwającego stanu epidemii, tegoroczne przyjęcia pierwszokomunijne powinny mieć charakter skromny i kameralny. Liczymy na wasze zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji oraz pełną współpracę z duszpasterzami.

Powierzamy Was w naszych modlitwach i prosimy o to samo

Proponowane terminy (obowiązuje kolejność zgłoszeń):

17.05.2020

24.05.2020

31.05.2020

07.06.2020

14.06.2020

21.06.2020

ks. Mariusz Słomiński – salezjanin, proboszcz

Komentarze są wyłączone.