Rekolekcje Wielkopostne
19 marca 2018
Droga Krzyżowa w Parku Oruńskim
24 marca 2018
Pokaż wszystko

WATYKAN-RZYM-POMPEJE-TOSKANIA-SYCYLIA

Niestety, nie zebraliśmy wystarczającej liczby osób na Pielgrzymkę do św. o. Pio i św. Michała Archanioła, ale nie rezygnujemy z Sycylii… Dołączamy do innej grupy z innym nieco programem, dlatego zachęcam do zapoznania się z tą propozycją i jak najszybsze zgłoszenie do x. Przemka – 533201607; naprawdę warto…

SYCYLIA
Volterra – San Gimignano – Pompeje – Taormina – Etna – Katania
Syrakuzy – Acireale – Palermo – Cefalu – Rzym – Orvieto – Siena


DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Niemcy, Austrię, Włochy. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2: VOLTERRA – SAN GIMIGNANO
Śniadanie, przejazd do Volterry miasto perełka znane z wielu zabytków i wielowiekowej historii sięgającej czasów etruskich i rzymskich. Jest to miejsce ekranizacji książki „Księżyc w nowiu”Następnie przejazd do bajkowego San Gimignano zwanego miastem „pięknych wież”. W programie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna i ulica San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3: POMPEJE – CIEŚNINIA MESSYŃSKA
Śniadanie. Przejazd do Pompei. Miasto z VIII w. p.n.e w roku 79 n.e całkowicie zniszczone przez wybuch wulkanu. Teren wykopalisk zwiedzimy z miejscowym przewodnikiem. Przejazd na południe Włoch. Przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską. Przyjazd na Sycylię. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4: TAORMINA
Śniadanie. Przejazd do Taorminy. Miasteczko to położone jest na stokach wulkanu Etna, którego kręte i strome uliczki biegną wprost do czystych plaż, otoczonych błękitem morza i pionowymi klifami. Pospacerujemy wąskimi uliczkami wzdłuż sycylijskich kolorowych domków, zielonych placów i parków. Widok na cypel, który można oglądać z miasta, położonego na wzniesieniu, jest oszałamiający. Będziemy również na najdroższej ulicy świata. Taormina to miejscowość, którą po prostu trzeba odwiedzić. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5: ETNA – KATANIA
Śniadanie. Wjazd autokarem na Etnę. To największy wulkan w Europie, ma 3350 m wysokości. Autokarem wjedziemy na wysokość 1915 m., spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do mniejszych kraterów. Przejazd do Katanii, miasta leżącego u stóp budzącej strach i podziw Etny. Mimo wielokrotnych kataklizmów (erupcje Etny, pożary, trzęsienia ziemi) – nadal widoczne są tutaj pozostałości różnych cywilizacji: Rzymian, Arabów i Normanów. Przechadzając się uliczkami Starego Miasta zobaczymy: monumentalną katedrę i ciekawą fontannę – słonia, zamek Ursino i słynne ogrody Belliniego. Na koniec zakupy na słynnej via Etna – tzw. bulwarze Katanii. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: SYRAKUZY – ACIREALE
Śniadanie. Przejazd do Syrakuz – niemal na każdym kroku można tu znaleźć nie lada gratkę, np.: amfiteatr grecki z V wieku p.n.e, Ucho Dionizosa – słynną, „rajską” grotę, barokową katedrę, ruiny świątyni Apolla i wiele innych. Po południu – Acireale, miasto sławę zawdzięcza przede wszystkim wykorzystywanym w starożytności leczniczym źródłom. Przy głównych ulicach i placach zachwycają okazałe fasady budynków. Zobaczymy: Piazza Duomo, gdzie znajduje się Palazzo Comunale, Bazylikę Świętego Piotra i Pawła, barokowy ratusz, Park Comunale z egzotyczną roślinnością i pięknym widokiem na morze. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7: PALERMO
Śniadanie. Przejazd do Palermo – do głównych zabytków należą pozostałości murów rzymskich i punickiej nekropoli, na przykład pałac królewski, warto też przyjrzeć się Katedrze S. Rosalia, której posadzki liczą sobie już ponad 700 lat i gdzie mieszczą się grobowce dawnych królów. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 8: CEFALU
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Cefalu – malowniczo położone na wysokiej skale nad samym brzegiem morza sycylijskie miasteczko słynące ze średniowiecznych zabytków i wyjątkowej urody. Przeprawa przez Cieśninę Mesyńską i przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 9: RZYM
Śniadanie. Przejazd na Rzymu – Śniadanie. W programie: Watykan –Bazylika św. Piotra. Rzym antyczny: Coloseum, Capitol, Forum Romanum. Spacer po Rzymie barokowym: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie.. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 10: ORVIETO – SIENA
Śniadanie. Przejazd do położonego w Umbrii – zielonym sercu Italii – Orvieto. Zwiedzanie miasta, w którym dla upamiętnienia Cudu Eucharystycznego z pobliskiego Bolsano, na polecenie papieża Urbana IV, wybudowano najpiękniejszą gotycką katedrę we Włoszech oraz ustanowiono święto Bożego Ciała. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie katedry oraz rynku o charakterystycznym kształcie na którym odbywa się coroczne Palio. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 11
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przejazd przez Austrię i Niemcy…
DZIEŃ 12
…przyjazd do Polski w godzinach rannych.


TERMIN: 25.04. – 6.05.2018 r.
CENA: 1.200 zł + 390 €


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, DVD, cafe bar);
noclegi w hotelach **/***, pokoje 2, 3 os. z łazienkami;
śniadania i obiadokolacje według programu;
ubezpieczenie KL i NNW;
opieka pilota.
DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu + przewodnicy miejscowi + wjazdy do miast + zestawy słuchawkowe: ok. 125 €.
!!! UWAGA !!!
Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu z wycieczki do Polski.

 

Komentarze są wyłączone.