NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
  1. W dniu dzisiejszym składamy Bogu dziękczynienie za 25 lat istnienia parafii p.w. św. Jana Bosko w Gdańsku Oruni. Myśl naszą kierujemy przede wszystkim ku duszpasterzom salezjanom, przez posługę których Bóg udzielał swoich obfitych darów.

Wspominamy także naszych współpracowników świeckich, zaangażowanych w grupy, ruchy i stowarzyszenia, szczególnie te o charakterze duszpastersko – wychowawczym. Gratulujemy młodym odwagi kroczenia drogą wskazaną przez ich Ojca i Nauczyciela, a naszego patrona, św. Jana Bosko, by być uczciwymi obywatelami i dobrymi chrześcijanami, by zawsze zachowywać się tak, jak trzeba, czego niewymowny przykład dała niezłomna Inka, której pomnik znajduje się przy kościele.

Dziękujemy Metropolicie Gdańskiemu, ks. Arcybiskupowi Sławojowi Leszkowi Głódziowi za życzliwość, dzisiejszą obecność, za przewodniczenie Eucharystii i wygłoszenie Słowa Bożego. Naszemu przełożonemu, ks. Inspektorowi Romanowi Jachimowiczowi za troskę o wierność charyzmatowi salezjańskiemu, za okazywaną nam dobroć. Dziękujemy księżom z naszego dekanatu za braterskie wsparcie.

Nade wszystko dziękujemy wam, drodzy parafianie, za świadectwo żywej wiary, za stałą życzliwość i okazywaną pomoc.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy TV Polonia, dzięki której radość Jubileuszu naszej Parafii, mogliśmy dzielić z rodakami w kraju i zagranicą.

  1. Dziś jeszcze, o godz. 17.00 zapraszamy na koncert organowy, zatytułowany „Na 4 ręce i 4 nogi”, w wykonaniu duetu Agnieszki i Jarosława Tarnawskich. W programie , między innymi, utwory Bacha, Mozarta i Brahmsa.

  2. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

  3. W środę 28 sierpnia będziemy wspominać 73 rocznicę bestialsko zamordowanej sanitariuszki Danuty Siedzikówny „INKI” dlatego już dziś po obecnej Mszy św. złożymy kwiaty pod pomnikiem naszej bohaterki.

  4. W imieniu ks. Arcybiskupa zapraszamy również na najbliższe uroczystości:

* W sobotę 31 sierpnia br. o godz. 12.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 39 rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

* Zaś dzień pózniej, w przyszłą niedzielę, 1 września, będziemy przeżywać 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. O godz. 04.45 uroczysty apel i modlitwa u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, a o 12.00 Msza św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, która będzie sprawowana przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.