NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 MAJA 2018

 1. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej o 12.00. Mszy św. o 12.30 nie będzie.

Także dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe.

Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy od poniedziałku na Biały Tydzień. O 18.00 Nabożeństwo Majowe a później Msza Święta i Apel Jasnogórski.

 1. W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, tego dnia na nabożeństwie Majowym rozpoczniemy triduum do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Poi Mszy Świętej wieczornej spotkanie dzieci rocznicowych i ich rodziców.

 2. W czwartek 24 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Salezjanie zaś obchodzą Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki. Tego dnia w naszym Kościele o godz. 17.00 ks. Biskup Zbigniew Zieliński udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Z tej racji o 18.00 nabożeństwa majowego nie będzie a litanie Loretańską odmówimy w czasie Mszy Świętej, podczas której uczcimy Naszą Wspomożycielkę.

 3. Za tydzień w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej o godz. 12.30 rocznica I Komunii Świętej.

 4. W najbliższym czasie organizujemy jednodniowe pielgrzymki do Lednicy – na spotkanie młodzieży 2 czerwca 2018 r. (koszt 70 zł.) oraz do Rostkowa 9 czerwca 2018 r. do Sanktuarium św. Stanisława Kostki z racji 450 rocznicy śmierci patrona dzieci i młodzieży (koszt 90 zł.). Więcej informacji i zapisy
  u ks. Andrzeja.

 5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała prosimy osoby zajmujące się budową ołtarzy (w tym roku procesja za torami) o kontakt z ks. Proboszczem.

 6. Prasa Katolicka do nabycia w sklepiku parafialnym.

 7. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy obfitych Łask Bożych.

 8. Pomódlmy się za zmarłych z naszej parafii, którzy odeszli do Pana w minionym tygodniu:

  śp. Marek Żukowski z ul. Żuławskiej lat 52.

19 Komentarze

 1. Marysia napisał(a):

  Czy w Wielki Piątek będzie Droga Krzyżowa o g. 7??

 2. Małgosia napisał(a):

  Czy ustalając termin rozdania nagród dzieciom, które brały udział w Nabożeństwach Różańcowych,, Ksiądz brał pod uwagę, że większość z nich wyjechała na groby….
  Większość Parafian, jakby nie było, ma groby swoich bliskich daleko w Polsce. Wiadomo że dzień 31.10.2016 był dniem wolnym od nauki, więc część już wyjechała w sobotę… Wielka szkoda. Szczęść Boże!

 3. gość napisał(a):

  Dziś w niedzielę na ogłoszeniach ks.Przemyk pomylił się ogłaszając że zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w sobotę ale o godz.18.30 a nie jak zwykle o 8..15

 4. Jan napisał(a):

  Chyba proboszcz jest niepoważny z robieniem z ludzi w ,,konia”. On mysli nad tym ze ludzie mają rozne plany? Co babcie zasugerowaly to ak musi byc?

 5. Mariusz napisał(a):

  Czy można przypomnieć warunki odpustu w oktawie Wszystkich Świętych? Pytanie odnośnie komunii: czy musi być przyjęta w danym dniu czy może być później?

 6. Rafik napisał(a):

  Czemu nie ma ruchomego żłobka czyżby Proboszcz oszczędzał na energii elektrycznej?

 7. S napisał(a):

  Szczęść Boże!

  Wraz z odejściem z parafii ks. Tadeusza podupadła pewna praktyka. Mianowicie, coraz rzadziej podczas nabożeństwa ksiądz prowadzący poświęca uwagę intencjom parafian. Zazwyczaj w chwili ciszy, każdy mógł przekazać swoje prośby. Wynika pewnie to z tego, że nowi księża nie znali tego zwyczaju naszej Wspólnoty, a to przecież taka piękna tradycja. Bardzo by mi zależało abyśmy ponownie na każdej mszy świętej poświęcili chwilkę na to, by także parafianie przekazali Bogu swoje intencje.

 8. Ewelina napisał(a):

  Kwiaty, kwiaty, kwiaty!
  Jest mi wstyd, że nasz ołtarz, bez względu na okres wygląda jakby był Wielki Post. Kilka kwiatów w doniczkach, postawionych raz na dluuugi czas. Nie mówię o kiczowatym przepychu, ale myślę, że nieco inaczej powinno to wyglądać. Kwiaty przy ołtarzu są darem człowieka dla Boga -tylko na tyle nas stać??? Widząc piękne kompozycje w innych kościołach, (zmieniane co tydzień) czuję smutek, że w naszym kościele nie dba się o to.

 9. ... napisał(a):

  Drogi proboszczu pragnę poinformować cię iż klas ósmych jeszcze nie ma w tym kraju więc tak naprawdę nie wiem z kim ma być to spotkanie. Zacznij szanować tych do których piszesz te ogłoszenia

 10. Anonim napisał(a):

  Przepraszam pomyliłem się w liczbach rzymskich w związku z tym zwracam honor

 11. Isis napisał(a):

  No entanto a fim de produzir proteção e absterger
  corpo. http://campuscinema.net/cgi-bin/bbs/yybbs.cgi?list=thread

 12. raquel manes napisał(a):

  O que se passa cada um, aqui cada um está compartilhando tais experiência , então
  tem agradável ler isto site , e eu costumava visite isto web site
  diária . http://www.eat-surf-love.com/2012/07/24/photo-1/attachment/10/

 13. Eu sei disso página web apresenta qualidade dependente artigos ou
  opiniões e extra dados , existe algum outro
  web site que oferece esses tipos de informações em qualidade? http://benjaminrod.com/2015/07/hologramas-de-dia-14-21-y-22-de-agosto-valparaiso/attachment/2/

 14. Anonim napisał(a):

  Kleryk Bartek urodził się w 1994 roku, a nie w 1999 roku. Proszę o sprostowanie w ogłoszeniach.

 15. Anonim napisał(a):

  Co ma oznaczać wszyscy ministranci to by trzeba rozesłać zaproszenia po całym świecie bo cześć ministrantów jest poza granicami Polski. No i oczywiście ciężko będzie przyjść tym szczególnie starszym ministrantom z rodzicami gdyż mogli już odejść z tego świata. A podobno wszyscy z was skończyli studia a porządnie skręcić zdania nie potrafi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.