NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ___________ 22 LIPCA 2018

 1. W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzą Policjanci. Dobremu Bogu polecajmy tych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

 2. W poniedziałek 23 lipca obchodzimy święto św. Brygidy patronki Europy. W gdańskiej bazylice pod jej wezwaniem odpust parafialny o godz. 18.30.

 3. We wtorek miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. czuwanie maryjne.

 4. W środę 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła. W naszym dekanacie odpust u Ojców Kapucynów w kościele przy ulicy Łagiewniki o godz. 18. W naszym kościele parafialnym Nowenna ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych o godz. 18. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.

 5. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie modlitewne Wspólnoty Dobrego Pasterza.

 6. W sobotę rozpoczyna się 36. Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi będą przechodzić przez naszą parafię, i będzie można ich pożegnać około godz. 8 na wysokości Parku Oruńskiego. Chętnych do zapisania się do Grupy Złotej (modlitewne towarzyszenie pielgrzymom) zapraszamy do zakrystii.

 7. W piątek 27 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie basenu na ul. Smoleńskiej. Zarządzający tym obiektem oraz pracownicy zachęcają do korzystania z oruńskiej pływalni.

 8. Stacja Orunia zaprasza dzieci i młodzież na Trzepak Artystyczny, a Gdański Archipelag Kultury na dzisiejszy koncert w Parku Oruńskim. Szczegóły na plakatach.

 9. Ks. Andrzej zaprasza na 4 sierpnia – na pielgrzymkę do Nadola, Gniewina i Żarnowca. Koszt – 65 zł., zapisy w kancelarii, a więcej szczegółów na plakatach.

 10. Bardzo dziękujemy p. Justynie za nowe nasadzenia przy grocie Matki Bożej, a ministrantom za pomoc w porządkowaniu strychu kościoła.

 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

 12. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom życzymy obfitości Bożych łask na nowy tydzień.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.