NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU __ 17 MARCA 2019

 1. Wczoraj zakończyliśmy w naszym kościele Jubileuszowe Misje Parafialne. Bogu niech będą dzięki za błogosławiony czas łaski, modlitwy i nawrócenia. Dziękujemy księdzu misjonarzowi za trud głoszenia Słowa Bożego, kapłanom za posługę sakramentalną. Dziękujemy ministrantom, wspólnotom parafialnym, chórowi, scholi, panu organiście i kościelnemu, paniom przygotowującym kościół. Dziękujemy wszystkim parafianom za świadectwo wiary i złożone ofiary.

 2. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu tzw. „Ad Gentes”. Jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię Chrystusa na całym świecie. Z tej racji po wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary pieniężne do puszek na ten cel.

 3. Dziś także po Mszy św. o 12. 30 spotkanie rodzin w sali Jana Pawła II.

O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 17.45 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, zaś po Mszy św. o 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców i ogółu parafian. Zapraszamy.

 1. W poniedziałek 18 marca w naszej Parafii ks. biskup Wiesław Szlachetka udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą by osoby bezpośrednio nie związane z tym sakramentem (a więc nie będące świadkami czy najbliższą rodziną) zajęły miejsca jeśli to możliwe na chórze.

Jednocześnie informujemy, iż zamawiane na ten dzień Msze św. na godz. 18.30 zostaną odprawione o 18.00 (prosimy o przybycie pół godziny wcześniej).

 1. We wtorek 19 marca obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. I choć nie jest to uroczystość nakazana to jednak zachęcamy wiernych do jak najliczniejszego udziału we Mszach św.

 2. W środę o 18.00 Nowenna ku czci Wspomożycielki i spotkanie Koła Przyjaciół Radia MARYJA.

 3. W czwartek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia a po Mszy św. o 18.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Dobrego Pasterza.

 4. W piątek Nabożeństwa drogi krzyżowej: o godz. 9.00, 17.00, 18.00 i 19.30 dla młodzieży.

 5. Zbliża się czas rozliczeń podatku w tym 1%. Zachęcamy parafian do przekazania go na cele naszej Parafii a szczególnie na dzieci i młodzież.

 6. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję CARITAS „Jałmużna Wielkopostna”. Puste skarbonki rodzinne można dziś pobrać pod chórem zaś napełnione zaoszczędzonymi pieniędzmi zwrócić do V Niedzieli Wielkiego Postu. Za zgromadzone środki kupimy produkty żywnościowe i przed świętami rozwieziemy do potrzebujących rodzin.

 7. W święto Zwiastowania Pańskiego – 25 marca odbędzie się, jak co roku, złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Spotkanie dla osób pragnących włączyć się w ratowanie życia nienarodzonych, w piątek – 22 marca, po Mszy św. wieczornej w kościele.

 8. OGŁOSZENIE RADY DZIELNICY: W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Rad Dzielnic. Od naszego zaangażowania zależeć będzie ilość pieniędzy dla Dzielnicy. Walczymy nawet o dodatkowe 500 tysięcy zł. na nowe chodniki, lokalne inwestycje oraz wsparcie inicjatyw sąsiedzkich. Kandydatów do Rady Dzielnicy będzie można poznać na spotkaniu w środę 20 marca o godz. 18.00 w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” przy ul.Gościnnej oraz na MojaOrunia.pl

Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7-21 w dniu 24 marca.Twój głos ma znaczenie!

 1. Prasa katolicka, książki i inne wydawnictwa oraz dewocjonalia do nabycia w sklepiku.

 2. Gościom, solenizantom, jubilatom życzymy obfitości Bożych Łask.

 3. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą, która odeszła do Pana:

śp. Danuta Przystaś, lat 59 z ul. Oliwskiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.