WIELKI PIĄTEK
15 kwietnia 2017
KONCERT KS. JÓZEFA ŚLAZYKA
30 maja 2017

Tradycyjnie, jak co roku, ministranci z naszej Parafii udali się na Ministranckie Święto św. Dominika Savio. W tym roku przypadało ono już po raz 24. a po raz drugi odbyło się w Dębnie. To właśnie do Dębna w dniach 28-30.04.2017, w celu wspólnego świętowania przyjechało ponad 300 ministrantów z całej Inspektorii z siedzibą w Pile.

28 kwietnia – Mszą św. o godz. 20:00, którą obstawiali nasi ministranci, rozpoczynamy uroczyście i oficjalnie nasze Święto.

29 kwietnia – dzień rywalizacji lekkoatletycznej. Tego dnia jak zawsze towarzyszy nam wiele emocji związanych z przebiegającymi konkurencjami; przeciąganie liny, biegi, skoki w dal, rzuty piłeczkami, strzelectwo, pchnięcie kulą oraz bieg przełajowy o puchar św. Dominika Savio. Tego dnia obchodziliśmy również święto naszej Inspektorii, gdzie ważnym punktem była uroczysta Msza Święta, na którą przyjechali przedstawiciele rodziny salezjańskiej z całej inspektorii. Pojawili się również przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich. Wieczorem odbyło się wręczenie nagród, a całość dopełnił występ mima Ireneusza Krosnego.

30 kwietnia – Dzień Święty Święcić – po porannej Mszy, na trzech różnych obiektach, w trzech różnych kategoriach wiekowych, rozpoczęły się rozgrywki piłki nożnej, które trwały do godz. 15:00. Po tym odbył się mecz salezjanie-ministranci. Wygrali Ci drudzy, po rzutach karnych. Zakończenie Święta to rozdanie nagród, pożegnanie i powrót do domów.

Nasze osiągnięcia to:
I miejsce w skoku w dal 5,60 m – Kacper Niewiadomski (sz. średnia)
III miejsce w skoku w dal 5,01 m – Michał Niemczyk (sz. średnia)
III miejsce w przeciąganiu liny – szkoła średnia
IV miejsce w sztafecie 4×400 m z czasem 5:25:00 min – szkoła średnia
VII miejsce w sztafecie 4×100 m z czasem 59,96 s – gimnazjum
XI miejsce w przeciąganiu liny – gimnazjum
XII miejsce w piłce nożnej – szkoła podstawowa
XII miejsce w piłce nożnej – gimnazjum

Komentarze są wyłączone.