WILNO W GDAŃSKU
5 maja 2015
BOSKIE WAKACJE 2015
16 lipca 2015


Nasi ministranci wraz z Opiekunem Ks. Tadeuszem Kicińskim, uczestniczyli w dniach

30.04.-02.05.2015, w 22. Ministranckim Święcie Dominika Savio, które w tym roku odbyło się w Debrznie. Naszą parafię reprezentowali ministranci ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz szkoły średniej.

Dzień pierwszy to przede wszystkim przyjazd na miejsce, zakwaterowanie się, zapoznanie i integracja.
Wieczorem wszyscy udaliśmy się do miejscowego Domu Kultury, gdzie odbył się wspaniały koncert zespołu Full Power of Spirit. Po dobrej zabawie przyszedł czas na wieczorną modlitwę… potem już senny wypoczynek, tak aby nazbierać sił na kolejny dzień ciężkich zmagań lekkoatletycznych.

Nastaje dzień drugi, a zatem wczesna pobudka, modlitwy poranne no i oczywiście śniadanie, po którym udaliśmy się wszyscy na uroczyste rozpoczęcie obchodów na placu apelowym. Następnie rozpoczęła się lekkoatletyka, podczas której odbyły się zawody między innymi w biegach, skokach w dal, przeciąganiu liny, warcabach, pchnięciu kulą itp. Wybija godzina 13:00, więc przychodzi czas na obiad. Najedzeni, po lekkim odpoczynku, przyszedł nas na Eucharystię, której przewodniczył Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Tego też dnia, czekała na nas kolejna porcja rozrywki, tym razem zagrał dla nas zespół Porozumienie. Wybawieni, wytańczeni i wymęczeni po całym dniu wracamy do szkoły, aby po wspólnej modlitwie pójść grzecznie spać.

Dzień trzeci – ostatni już – niestety. Tak jak i w poprzednim dniu, zaczynamy od porannej modlitwy, śniadania. Ubieramy się godnie i podążamy do kościoła, tak aby o godzinie 8:00 rozpocząć Mszę Świętą, celebrowaną przez Ks. Michała Słodkowskiego, odpowiedzialnego w Inspektorii między innymi za ministrantów. Podczas Eucharystii obłóczonych zostało dwóch kandydatów na ministranta z miejscowej parafii oraz zostały rozdane statuetki najlepszym Ministrantom Roku.

Nadszedł wreszcie czas, chyba na najbardziej emocjonalne rozgrywki podczas całego Święta, mowa oczywiście o piłce nożnej. Najpierw mecze o wyjście z grup, później półfinały i finały. Tego dnia też, odbył się tradycyjnie mecz Salezjanie – Ministranci, no i nie trzeba się chwalić, że lepszymi okazali się ministranci, wygrywając ten mecz. Czas dobiega końca… kolacja, pakowanie się, ostatnie porządki i powrót do domu.

NASZE OSIĄGNIĘCIA TO:

Rzut piłeczką palantową
MIEJSCE 5 – (pkt. 2) – wynik: 41 m – Warda Krzysztof (ur. 2002) – Gdańsk, św. Jana Bosko

Skok w dal

MIEJSCE 2 – (pkt. 5) – wynik: 5,03 m – Niemczyk Michał (ur. 1999) – Gdańsk, św. Jana Bosko

MIEJSCE 1 – (pkt. 6) – wynik: 5,15 m – Niewiadomski Kacper (ur. 1998) – Gdańsk, św. Jana Bosko

sztafeta 4x400m

MIEJSCE 2 – (pkt. 10) – wynik: 4:26,53 min – Gdańsk, św. Jana Bosko

przeciąganie liny szkoła podstawowa

MIEJSCE 7 – (pkt. 1) – Gdańsk, św. Jana Bosko

warcaby

MIEJSCE 5 – (pkt. 2) – Kamiński Kacper (ur. 2002) – Gdańsk, św. Jana Bosko

MIEJSCE 4 – (pkt. 3) – Mil Michał (ur. 2003) – Gdańsk, św. Jana Bosko

piłka nożna – szkoła podstawowa

MIEJSCE 12 – (pkt. 10) – Gdańsk, św. Jana Bosko

piłka nożna – szkoła średnia

MIEJSCE 2 – (pkt. 22) – Gdańsk, św. Jana Bosko

Prezes Ministrantów

Paweł Szwęch

ZDJĘCIA
FILMIK

Komentarze są wyłączone.