MSZA DZIĘKCZYNIENIA
22 czerwca 2013
KURS LEKTORSKI W REICHENBACH
16 lipca 2013

W dniach od 1 lipca do 6 lipca grupa 23 dzieci brała udział w półkoloniach letnich (foto), pod przewodnictwem ks. Michała, oraz opieką pań Grażyny i Władysławy. Przez te 6 dni mieliśmy okazję być w wielu ciekawych miejscach, m.in. w wiekowej Katedrze Oliwskiej, (gdzie wysłuchaliśmy największych w Polsce ruchomych organów), ogrodzie botanicznym, palmiarni. Mieliśmy okazję zwiedzać „Bursztyn”, czyli sławną PGE Arenę Gdańsk. Wielu z nas pierwszy raz płynęło statkiem, który płynął do Sopotu. Podczas rejsu oglądaliśmy urządzenia gdańskich stoczni i portu. Jako jedni z pierwszych w Polsce osób oglądaliśmy film „Uniwersytet Potworów”.

Z pokładu statku mogliśmy zobaczyć ważne historyczne miejsce, jakim jest Westerplatte, a także panoramę Gdańska widzianą z tafli Zatoki Gdańskiej.

Podczas ostatnich dwóch dni pojechaliśmy do Salezjańskiego Centrum Młodzieży w Kniewie k. Wejherowa. Tam mieliśmy brać udział w różnych grach i zabawach. Ostatniego dnia modliliśmy się podczas Mszy Św. za naszych Dobrodziejów,a także dziękując Panu Bogu za czas półkolonii.

Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, bez których nie odbyły by się nasze półkolonie: ks. Michałowi, ks. Proboszczowi, Paniom Opiekunkom, Animatorom, Panu Janowi Ptachowi, firmie „Żegluga Gdańska”, a także wszystkim anonimowym ofiarodawcom.

 

 

Komentarze są wyłączone.