Kierunek – BOŻE MIŁOSIERDZIE
15 kwietnia 2013
Minął już rok…
22 maja 2013

W tym roku Ministranckie Święto Dominika Savio odbyło się w Czaplinku. To już po raz XX ministranci z Inspektorki Pilskiej, począwszy od tego najmniejszego-kandydata, do tego największego- ministranta honorowego spotkali się na tymże święcie.

 

DZIEŃ I – 30 kwietnia
Pierwszym punktem programu była rejestracja przybyłych uczestników. Następnie, po pożywnej kolacji, wszyscy udali się do amfiteatru gdzie czekała na nich niespodzianka. Odbywały się tam różnorakie koncerty oraz występy. Następnie odbyła się prezentacja przybyłych grup ministranckich, po czym został odśpiewany Apel Jasnogórski. Po Apelu wszyscy udali się do szkoły na spoczynek.

 

DZIEŃ II – 1 maja

W sam poranek, po dobrym śniadaniu ministranci wraz z opiekunami przeszli ulicami Czaplinka na stadion miejski gdzie reszta dnia była pełna zdrowej rywalizacji oraz zabawy, ponieważ uczestnicy brali udział w zawodach lekkoatletycznych. Konkurencje sportowej zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Następnie wieczorem już po wszystkich zmaganiach, ministranci mieli okazję uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Po kolacji jak poprzedniego dnia, wszyscy udaliśmy się na ,,Pogodny Wieczór” do Amfiteatru.

 

DZIEŃ III – 2 maja

Ostatni dzień naszego pobytu w Czaplinku rozpoczął się Mszą Świętą. Tego dnia ministranci również mieli do czynienia ze sportem, a mianowicie z piłką nożną. Po kilku godzinach zakończyła się rywalizacja, z której wyszły zwycięsko najlepsze drużyny. Po południu odbył się tradycyjny mecz Salezjanie vs. Ministranci. Mecz ten zakończył się wynikiem 6:1 dla drużyny Salezjanów. Ostatnim punktem programu było rozdanie nagród i dyplomów zwycięzcą.

Jak widać na obchodach naszego wspólnego święta nigdy nie braknie zabawy, rywalizacji oraz wspólnej modlitwy. Dlatego już teraz zapraszamy Cię na to święto. Spotykamy się w przyszłym roku, o tej samej porze, w Rumi.

Z NASZEJ PARAFII UDZIAŁ WZIELI MINISTRANCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ, GIMNAZJUM ORAZ SZKOŁY ŚREDNIEJ (W SUMIE 16. OSÓB), KTÓRZY ODNIEŚLI NASTĘPUJĄCE SUKCESY:

Bieg na 100 m

I miejsce – Paweł Andruszkiewicz (gimnazjum)

VI miejsce – Damian Osiewski (szkoła średnia)

 

Pchnięcie kulą

II miejsce – Grzegorz Koziatek (szkoła średnia)

 

Skok w dal

VI miejsce – Łukasz Lubas (szkoła średnia)

 

Sztafeta 4×400 m

III miejsce – Salezjanie Gdańsk (szkoła średnia)

 

Przeciąganie liny

II miejsce – Salezjanie Gdańsk (szkoła średnia)

 

Strzelectwo

II miejsce – Mateusz Bereda (szkoła średnia)

VI miejsce – Łukasz Lubas (szkoła średnia)

 

Piłka noża

I miejsce – Salezjanie Gdańsk (szkoła średnia)

XVIII miejsce – Salezjanie Gdańsk (szkoła podstawowa)

 

Konkurencje wolne

V miejsce – Paweł Karol (szkoła podstawowa)


PREZES MINISTRANTÓW

Paweł Szwęch

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.