OPŁATEK ŻYWEGO RÓŻAŃCA
6 lutego 2013
MINISTRANCI W TATRACH
17 lutego 2013

W dniach 1-3.20.2013 wspólnota oazowa z naszej parafii wyjechała do Dębna Lubuskiego leżącego blisko Gorzowa Wielkopolskiego. Wyruszyliśmy z Gdańska w piątek popołudniu, by razem z innymi wspólnotami oazowymi z naszej inspektorii przeżywać Dni Światła. Było nas tam około 300 uczestników. Sobotę spędziliśmy na przemieszczaniu się między Kościołem a tamtejszym oratorium. Odbyły się też spotkania w grupach na których rozważaliśmy słowa „Narodzić się na nowo w świetle Chrystusa”. Po spotkaniu nastąpił obiad, śpiew i czas wolny, poświęciliśmy go na rozmowy z kolegami i koleżankami poznanymi na rekolekcjach wakacyjnych. Pod koniec dnia po zjedzeniu kolacji nastąpiło długo oczekiwane Nabożeństwo Światła. Zostały poświęcone na nim świece naszych wspólnot i rozpalone zostały od dużej wspólnotowej świecy. Później po rozpaleniu poświęconych świec moderatorzy podchodzili do uczestników aby tez zostali oświeceni światłem Chrystusa. Kiedy wszystkie świece były rozpalone wyszliśmy na ulice Dębna aby rozświetlić drogę każdego człowieka. Cały zjazd zakończyliśmy niedzielna Mszą Świętą na której pod koniec ustawiliśmy się w krąg i powiedzieliśmy słowa „Dobrze że jesteście” robiąc uścisk dłoni. Ksiądz nas pobłogosławił i ruszyliśmy w podróż do swoich domów.

– Monika

Komentarze są wyłączone.