REKOLEKCJE PARAFIALNE
16 grudnia 2012
ODPUST PARAFIALNY
3 lutego 2013

Wspólnota Pustyni Miast z naszej parafii, pod koniec grudnia wzięła udział w kolejnym, już 63-cim spotkaniu SWE. Tym razem spotkanie miało charakter świąteczny, Bydgoszcz, w której się odbywał, już o to zadbała.

Na bydgoskim Fordonie nie zabrakło atrakcji. Podczas zjazdu młodzież uczestniczyła w wydarzeniach religijnych jak i rozrywkowych. Podczas wyjazdu odbyło się spotkanie z księdzem egzorcystom, który opowiadał o zagrożeniach duchowych. Czuje, że dużo z tego wyniosłam!

Codziennie mieliśmy do czynienia z salezjańskim charyzmatem na całego. Odbył się m.in. teatr salezjański, wspólne kolędowanie, przejście przez blokowiska, na którym okazaliśmy krzykiem i śpiewem swoją wiarę w Chrystusa. Na zakończenie piątkowego wieczoru odbył się akustyczny koncert Darka Malejonka znanego z zespołu Maleo Reggae Rockers. Zwieńczeniem zjazdu była Chrystoteka w stylu disco polo, no cóż SWE wreszcie pokazało swoją prawdziwą „wiejską” naturę ;).
Ostatniego dnia, po wspólnym śniadaniu i Mszy Świętej rozjechaliśmy się do domu. Z wielkim zniecierpliwieniem będziemy teraz czekać do marca, bo wtedy spotkamy się na następnym zjeździe, tym razem w Poznaniu, do usłyszenia!.

 

Alicja Janczur (Salezjańska Grupa Medialna) 

Komentarze są wyłączone.