PIELGRZYMKA DO WŁOCH
19 października 2012
Jestem buntownikiem… chcę naśladować Chrystusa!
18 listopada 2012

W zeszły weekend w naszej parafii odbył się zjazd regionalny Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Tematem zjazdu były słowa „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”. Te słowa często mogliśmy usłyszeć z ust Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Wybranie z przypadku tego cytatu było chyba jakimś znakiem od Boga, bo nasze spotkanie rozpoczęło się 19 października, w 28 rocznice śmierci Błogosławionego.

W piątek po godzinie 16, większość zjazdowiczów przebywała już w gimnazjum nr 10, w którym dzięki kochanej Pani Dyrektor mieliśmy zakwaterowanie. Przed wyruszeniem na Mszę rozpoczynającą zjazd, musieliśmy nakarmić głodomorów po podróży. Z pełnymi brzuchami udaliśmy się do kościoła, na różaniec, który odmówiliśmy wraz z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy udaliśmy się do szkoły na, krótkie, choć trochę spóźnione zawiązanie wspólnoty. Następnie każda diakonia prężnie pracowała nad przygotowaniem się na kolejny dzień zjazdu, by pokazać Oruniakom jak pięknie można świadczyć o Panu Bogu na ulicy. Kiedy już minął czas dla diakonii, zaczęła się wesoła integracja, która nie miała końca do późnych godzin wieczornych (wczesnych rannych? ).

Naszym zadaniem jest ewangelizacja innych, ale by to miało sens trzeba samemu poświęcić czas formacji. Więc po porannych modlitwach udaliśmy się na spotkanie w grupach, na których rozważaliśmy temat zjazdu. Następnie chcąc zrobić trochę szumu na ulicach Oruni, by mieszkańcy dowiedzieli się, że coś się dzieje, wyszliśmy z tubą i przeszliśmy po głównych blokowiskach starej dzielnicy. Potem chwila dla siebie i rozejście na obiady, by mieć siłę na koncercie do skakania i zabawy. Już gdy wszyscy odpoczęli i najedli się, zebraliśmy się na placu obok Pawilonów przy Związkowej 6, by śpiewem, scenkami, zabawą, głosić Chrystusa. Zabawa trwała prawie 2 godziny, było coś dla dzieci i coś dla nieco starszych. Czuliśmy, że się udało, bo po koncercie, podchodzili do nas mieszkańcy by chwilę porozmawiać. Gdy wróciliśmy do szkoły, udaliśmy się na film do Oratorium pt. „Więzień nienawiści”. Film wszystkich wciągnął i zainspirował do późniejszych dyskusji. Potem nastała chwila wyciszenia, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej. Po mszy wróciliśmy do szkoły i spędziliśmy wesoły wieczór przy muzyce i jedzonku. Podczas zabawy wybrany został król parkietu, który później uczył chętnych swoich ruchów scenicznych ;). Zabawa trwała so późnej nocy, wszyscy świetnie się bawili.

Rano z tymi którzy jeszcze mogli zostać, udaliśmy się na Mszę młodzieżową z parafianami, na której pokazaliśmy prawdziwego salezjańskiego ducha. Niestety potem nastał już czas rozstań, ze stęsknionym sercem, napełnionym nadzieją, że niedługo się zobaczymy, rozstaliśmy się, pod bramą gimnazjum. Miejmy nadzieje, że do Grudnia, czas zleci szybko. Don Bosco!

Alicja Janczur- Salezjańska Grupa Medialna

Komentarze są wyłączone.