IGRZYSKA SPORTOWE SALOSu
16 września 2012
Imieniny ks. Michała
5 października 2012

Nasza Parafia reprezentowana była przez Salezjanów Współpracowników, wspólnotę oazową i wspólnotę SWE.
Wszystko rozpoczęliśmy nabożeństwem- „Z Księdzem Bosko ku Chrystusowi” w parafii św. Rodziny. Specjalnie na tę okazję Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne przygotowały scenkę o spowiedzi, o tym co przeszkadza nam w odpowiedni sposób przyjąć ten sakrament. Ks. Miguel Angel Garcia podtrzymując salezjańską tradycję wygłosił słówko na dobranoc. Wszystkie wspólnoty oraz grupy rozeszły się do swoich zakwaterowań.
Jak przystało dzień rozpoczęliśmy od wspólnej jutrzni następnie konferencję wygłosił ks. Miguel Angel Garcia. „Oratorium moim domem”- był to czas poświęcony na świadectwa. Nie można zapomnieć o spotkaniach w grupach w których rozmawialiśmy o oratorium jako o drugim domu, dzięki któremu możemy znaleźć wsparcie, bezpieczeństwo czy przyjaźń. Następnym punktem programu była Msza Święta którą przewodniczył Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski, natomiast nasz gość z Rzymu wygłosił kazanie. Po wspólnej Mszy przy kościele rozdawany był pyszny obiad dla uczestników zlotu. Po tym jak już wszyscy się najedli była chwila na odpoczynek, ale chętni, którzy mieli jeszcze siłę mogli nauczyć się nowych tańców integracyjnych. Nie zniechęciła ich nawet zła pogoda. Kiedy skończył się czas odpoczynku i zabawy, mięliśmy okazję spotkać się we własnych wspólnotach, grupach czy też ruchach. Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne zorganizowały koncert ewangelizacyjny, inaczej głoszenie Chwały Bożej przez wspólną zabawę z mieszkańcami Piły. Na wyznaczoną godzinę zeszliśmy się do kościoła na Apel męczenników- Piątki Poznańskiej przygotowany przez harcerzy po czym ks. Wiesław Psionka krótko opowiedział o haśle „My jesteśmy solą ziemi”. Na koniec dnia wszystkich połączyła świetna zabawa przy koncercie zespołu „Som Gorsi”.
Niedzielę rozpoczęła Masza święta. Była ona uroczystym zakończeniem zlotu. Po niej odbyło się radosne spotkanie przed kościołem oraz posiłek przed podróżą. W dobrych humorach, porozjeżdżaliśmy się do swoich miast. Miejmy nadzieje, że niedługo znów się spotkamy! Don Bosco?- Ole!

Kasia Czarnecka Salezjańska Grupa Medialna

Komentarze są wyłączone.