BOSKI FESTIWAL 2012
8 września 2012
IGRZYSKA SPORTOWE SALOSu
16 września 2012

Dnia 6 września 2012 roku, w I czwartek miesiąca Liturgiczna Służba Ołtarza z parafii św. Jana Bosko w Gdańsku Oruni rozpoczęła kolejny Rok Ministrancki. Po wypoczynku wakacyjnym rozpoczyna się okres wytężonej pracy ministranckiej: po pierwsze –  nad sobą, po drugie – przy ołtarzu w kościele. Do tych słów można odnieść słowa Jana Pawła II, które powiedział do Ministrantów na całym świecie:

Drodzy ministranci, posługujący przy ołtarzu Pana

Wasza posługa nie może ograniczyć się do pomieszczeń kościoła. Powinna promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i w przeróżnych środowiskach społecznych. Kto bowiem chce służyć Jezusowi Chrystusowi w kościele, powinien być wszędzie Jego świadkiem. Droga młodzieży! Wasi rówieśnicy czekają na prawdziwą «światłość świata». Nie trzymajcie waszego świecznika jedynie w kościele, lecz nieście pochodnię Ewangelii tym wszystkim, którzy przebywają w ciemnościach i przeżywają trudne chwile w życiu.

Jan Paweł II

Uroczystość tę rozpoczęliśmy Nabożeństwem o powołania kapłańskie oraz zakonne, następnie Mszą Świętą, po której ministranci wraz z obecnymi rodzicami udali się na wspólne spotkanie organizacyjne do salki parafialnej. Ks. Michał Tomczak – nasz nowy opiekun, podczas tego spotkania, przy dobrym cieście i kawce miał okazję do zapoznanie się z ministrantami jak i rodzicami ale także do przedstawienia planu na najbliższy okres. Po przedstawieniu najważniejszych spraw organizacyjnych, odbyły się wybory do Senatu. W wyborach brało udział ośmiu kandydatów, z pośród których wybierany był prezes, vice prezesi i pozostali członkowie senatu. W pierwszej turze głosowania wybieraliśmy Prezesa Ministrantów, tym ponownie został Paweł Szwęch. Druga tura wyborów miała charakter wyboru Vice Prezesa, którym po raz pierwszy został wybrany Mateusz Bereda, zaś drugim Vice Prezesem pozostał ponownie Damian Osiewski. Trzecia tura, to wybory dwóch członków do senatu, którym nadanie tytułu odbędzie się na najbliższym zebraniu Senatu, a są to Karol Król i Łukasz Lubas.

Wszystkim Ministrantom życzę gorliwości w służbie przy ołtarzu Pana jak i wiele łask Bożych w życiu codziennym.

 

PREZES MINISTRANTÓW

Paweł Szwęch

LINK DO ZDJĘĆ:
https://picasaweb.google.com/109493163799923868452/RozpoczecieRokuMinistranckiego20122013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMqTgYLe-MfepAE&feat=directlink

 

Komentarze są wyłączone.