Radość, odwaga i moc Ducha, czyli pustynny sposób przeżywania pielgrzymki!!!
1 września 2012
REKOLEKCJE I° ONŻ
8 września 2012


Pustynia Miast to wspólnota która jest częścią SWE (Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne). Akcja rokrocznie rozpoczyna nasze salezjańskie wakacje w Duchu ks Bosko.

 29 czerwca nasza oruńska grupa przybyła do Nakła nad Notecią, gdzie czekali ludzie z całej Polski, aby trzydniowymi rekolekcjami przygotować się duchowo do głoszenia Dobrej Nowiny z Jezusem Chrystusem.

Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, które rozjechały się do różnych miast. Grupa ks. Darka Presnala odwiedziła Koronowo i Tucholę, a grupa ks. Leszka Zioły – Szubin i Chojnice.

Jak wygląda „zwyczajny” dzień na Pustyni? Pobudka około 7:30, wspólna jutrznia, po modlitwach ustalenie planu dnia, śniadanie, krótka praca w grupach (rozważanie danego fragmentu Pisma Świętego). Potem rozchodzimy się w mniejszych grupach do szpitali, domów pomocy społecznej, domów poprawczych, więzień aby i tam nieść ludziom nadzieję jaką jest Jezus. Następniewszyscy spotykamy się w bazie (zazwyczaj śpiwmy w szkołach) i jemy obiad. Jedzenie i wszystkie potrzebne nam rzeczy otrzymujemy dzięki dobroci serca ludzi których Bóg stawia na naszej ścieżce.Tak też działo się w Szubinie, gdzie szkolne kucharki, przygotowywałay codziennie pyszne posiłki, nie oczekując zupełnie nic w zamian! Niby mała rzecz, ale jak tu nie wierzyć w cuda? Czas popołudniowy poświęcami na pracę w diakoniach ( muzycznej, teatralnej, ewangelizacyjnej i gospodarczej). Wieczorem udajemy się na ewangelizacje- radosne spotkania z mieszkańcami, na placach, rynkach i osiedlach. Gramy scenki, bawimy się z dziećmi i dorosłymi, śpiewamy, tańczymy, o 21 odśpiewujemy z mieszkańcami Apel, łącząc się duchowo z Jasną Górą. Na koniec przychodzi czas świadectw- opowiadamy o naszym osobistym spotkaniu z Bogiem. Potem idziemy na kolację z zaprzyjaźnionymi ludźmi, bądź wracamy do szkoły, aby wspólnie podziękować panu za dzień i odmówić Nieszpory.
Choć niekiedy bywa ciężko, jest z nami ks Bosko, dlatego całyczas panuje atmosfera radości i przyjaźni. W przedostatni dzień, obie grupy łączą się w Łebie na  ewangelizacji, przez nabożeństwo wieczorne, aż po nocne wyjście na wydmy, aby wspólnie przeżyć uroczystą Eucharystię o wschodzie słońca.
 
Tegoroczna akcja była szczególnie obchodzona, gdyż Pustynia stała się pełnoletnia! Dziękowaliśmy Panu Bogu za tą wspólnotę i prosiliśmy o łaski na następna lata. Z gorącymi sercami  i głowami pełnymi pomysłów, wróciliśmy na naszą ojczystą Orunię, aby w rozpoczynającym się roku formacyjnym głosić Zmartwychwstałego z Odwagą, Radością i Mocą Ducha!


AFW

Komentarze są wyłączone.