Jubileusz Święceń Kapłańskich
25 czerwca 2012
Pożegnanie ks. Marcina
4 lipca 2012

W sobotę 23 czerwca 2012 roku w naszej Parafii odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Ministranckiego 2011 / 2012. Uroczystość zakończenia rozpoczęliśmy Mszą świętą o godz. 15:00, koncelebrowaną przez trzech księży, gdzie głównym celebransem był nasz opiekun Ks. Marcin Możejko. Dwóch pozostałych księży to

Ks. Proboszcz Mirosław Dukiewicz oraz Ks. Michał Tomczak, który przybył do nas z Piły.

Na Mszy po za ministrantami była obecna Schola, która to również zakończyła swój rok oraz nasi rodzice. Słowo Boże zostało wygłoszone przez wszystkich trzech księży i nie zabrakło w nim podziękowań, wspomnień oraz innym miłych jakże słów.

Po Mszy udaliśmy się wszyscy ministranci, rodzice, księża i schola na grilla przy ul. Żuławskiej.

Podczas grillowania nie obeszło się bez różnorakich zabaw oraz gry w piłkę nożną czy też piłkarzyki.

Wszystkim Ministrantom jak i Rodzicom, serdecznie dziękuję za tak liczną obecność, za przygotowanie ciast i innych smakołyków. Ks. Marcinowi oraz Państwu Lubas, dziękuję za włożony trud w przygotowanie tej całej uroczystości. Dziękuję również za swoją obecność z nami Ks. Michałowi, Ks. Proboszczowi, Ks. Przemkowi i Ks. Tadeuszowi.

Dodać jeszcze chciałem, że dla nas ministrantów jak i scholi, sobotnie ,,świętowanie” miało podwój charakter. Po pięcioletniej posłudze Kapłańskiej w naszej Parafii, decyzją przełożonych, Ks. Marcin zostaje od sierpnia przeniesiony na nową Parafię w Szczecinie. Dlatego też, po za obchodzeniem zakończenia roku ministranckiego, obchodziliśmy również pożegnanie naszego dotychczasowego opiekuna.

Od sierpnia, nasza wspólnota ministrancka będzie miała nowego opiekuna, wyżej już wspomnianego Ks. Michała.

PREZES MINISTRANTÓW

 Paweł Szwęch                

Komentarze są wyłączone.