Śpiewały Gwiazdki z Szesnastki
7 stycznia 2018
WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA
8 stycznia 2018
Pokaż wszystko

Z REWIZYTĄ DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

PIELGRZYMKA do ŚW. O.PIO

z okazji 50-lecia Jego śmierci

i do ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

oraz ZWIEDZANIE SYCYLII

Ferrara – Monte Sant’Angelo – San Giovanni Rotondo – Taormina

Etna – Katania – Syrakuzy – Acireale – Palermo – Cefalu – Orvieto

 

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Gdańska. Przejazd do Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: FERRARA

Śniadanie. Przejazd do Ferrary. Msza święta, zwiedzanie Bazyliki oraz relikwii Cudu Eucharystycznego. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: MONTE SANT’ ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo. Msza święta. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – sanktuarium związanego z życiem i działalnością Ojca Pio. Nawiedzenie grobu Ojca Pio. Czas na modlitwę indywidualną. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: SAN GIOVANNI ROTONDO – CIEŚNINIA MESSYŃSKA

Śniadanie. Msza święta w San Giovanni Rotondo. Przejazd na południe Włoch. Przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską. Przyjazd na Sycylię. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: TAORMINA

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Taorminy. Miasteczko to położone jest na stokach wulkanu Etna, którego kręte i strome uliczki biegną wprost do czystych plaż, otoczonych błękitem morza i pionowymi klifami. Pospacerujemy wąskimi uliczkami wzdłuż sycylijskich kolorowych domków, zielonych placów i parków. Widok na cypel, który można oglądać z miasta, położonego na wzniesieniu, jest oszałamiający. Będziemy również na najdroższej ulicy świata. Taormina to miejscowość, którą po prostu trzeba odwiedzić. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: ETNA – KATANIA

Śniadanie. Msza święta. Wjazd autokarem na Etnę. To największy wulkan w Europie, ma 3350 m wysokości. Autokarem wjedziemy na wysokość 1915 m., spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do mniejszych kraterów. Przejazd do Katanii, miasta leżącego u stóp budzącej strach i podziw Etny. Mimo wielokrotnych kataklizmów (erupcje Etny, pożary, trzęsienia ziemi) – nadal widoczne są tutaj pozostałości różnych cywilizacji: Rzymian, Arabów i Normanów. Przechadzając się uliczkami Starego Miasta zobaczymy: monumentalną katedrę i ciekawą fontannę słonia, zamek Ursino i słynne ogrody Belliniego. Na koniec zakupy na słynnej via Etna – tzw. bulwarze Katanii. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7: SYRAKUZY – ACIREALE

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Syrakuz – niemal na każdym kroku można tu znaleźć nie lada gratkę, np.: amfiteatr grecki z V wieku p.n.e, Ucho Dionizosa – słynną, „rajską” grotę, barokową katedrę, ruiny świątyni Apolla i wiele innych. Po południu – Acireale, miasto sławę zawdzięcza przede wszystkim wykorzystywanym w starożytności leczniczym źródłom. Przy głównych ulicach i placach zachwycają okazałe fasady budynków. Zobaczymy: Piazza Duomo, gdzie znajduje się Palazzo Comunale, Bazylikę Świętego Piotra i Pawła, barokowy ratusz, Park Comunale z egzotyczną roślinnością i pięknym widokiem na morze. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: PALERMO

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Palermo – do głównych zabytków należą pozostałości murów rzymskich i punickiej nekropoli, na przykład pałac królewski, warto też przyjrzeć się Katedrze S. Rosalia, której posadzki liczą sobie już ponad 700 lat i gdzie mieszczą się grobowce dawnych królów. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: CEFALU

Śniadanie. Msza święta. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Cefalu – malowniczo położone na wysokiej skale nad samym brzegiem morza sycylijskie miasteczko słynące ze średniowiecznych zabytków i wyjątkowej urody. Przeprawa przez Cieśninę Mesyńską i przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10: ORVIETO

Śniadanie. Przejazd do położonego w Umbrii – zielonym sercu Italii – Orvieto. Msza święta. Zwiedzanie miasta, w którym dla upamiętnienia Cudu Eucharystycznego z pobliskiego Bolsano, na polecenie papieża Urbana IV, wybudowano najpiękniejszą gotycką katedrę we Włoszech oraz ustanowiono święto Bożego Ciała. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11:

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przejazd przez Austrię i Niemcy.

DZIEŃ 12

Przyjazd do Gdańska w godzinach rannych.

 

Termin: 4.04. – 15.04.2018

Cena: 1.400 zł + 350 €

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, DVD, cafe bar);

  • noclegi w hotelach **/***, pokoje 2, 3 os z łazienkami;

  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje według programu;

  • ubezpieczenie KL i NNW w Signal Iduna S.A.;

  • opieka pilota.

DODATKOWO NA WYDATKI PROGRAMOWE TRZEBA PRZEZNACZYĆ OK. 80 €:

  • opłaty wjazdowe do włoskich miast;

  • opłaty klimatyczne;

  • bilety wstępu;

  • przewodnicy miejscowi;

  • zestawy słuchawkowe.

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

ważny min. 3 miesiące od daty powrotu do Polski.

ZAPISY u ks. Przemysława – tel: 533201607

Komentarze są wyłączone.