NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 CZERWCA 2019

   1. Od piątku dzieci i młodzież z naszej parafii przebywają na Oazie modlitwy.

   2. W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego ulicami naszego miasta przejdzie X jubileuszowy Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 15.00 przed Kaplicą Królewską przy Bazylice Mariackiej, a zakończy się przy historycznej Sali BHP. Organzatorzy gorąco zachęcają do ubranie się na biało.

   3. Dziś po Mszy św. o 9.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

   4. Z racji niedzieli gospodarczej dziękujemy parafianom za ofiary złożone na tacę, które przeznaczymy na dalsze prace renowacyjne w kościele.

   5. Przez cały miesiąc o godz. 18.00 nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

   6. W środę, w ramach archidiecezjalnej adoracji, kolej przypada na nasz kościół. Po Mszy o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornego nabożeństwa. Zapraszamy parafian do korzystania z tego czasu łaski i obecności w kościele, także po to, by nie zostawiać pustego kościoła.

   7. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także kolejna rocznica objawień Fatimskich. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Antoni. Dostojny solenizant odprawi Mszę św. o 18.30.

   8. Diakonia Małżeństw zaprasza na REKOLEKCJE MAŁŻEŃSKIE do Matemblewa, które głosi ks. Piotr Wiecki. Szczegóły na plakacie w gablocie. Gorąco zachęcamy do zainteresowania się inicjatywą.

   9. Od piątku do niedzieli Wspólnota Rodzin naszej parafii przebywać będzie na dniach skupienia w Tolkmicku.

   10. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 12.30 gościć będziemy dzieci i młodzież z Oruńskiej Szkoły Muzycznej, którzy uświetnią swoją muzyką i śpiewem Liturgię Mszy św.

   11. Za niespełna dwa tygodnie obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pragniemy nieco zmienić trasę procesji a mianowicie wyruszyć z kościoła i następnie przez most przy parku udać się na ulicę Nowiny do końca i tam zakończyć błogosławieństwem. Chętnych do pomocy w montażu i wystroju gotowych ołtarzy prosimy o zgłaszanie się w kancelarii w tym tygodniu.

   12. Zapraszamy do parafialnego sklepiku – znajdziemy tam między innymi prasę katolicką, książki i dewocjonalia.

   13. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask na nowy tydzień.

   14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

    – śp. Stanisław ZAREMBA, lat 82 z ul. Ubocze

    – śp. Ryszard JAHN, lat 67 z ul. Związkowej

    – sp. Irena Łukaszewska, l.78 z ul. Szafirowej – pogrzeb we wtorek

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.