NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU _____________ 18 LUTEGO 2018

 1. W dniu dzisiejszym przypada Niedziela Adoracyjna. Na godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Gorzkich Żali rozpoczynających się o godz. 17.30.

 2. W środę o 18.00 Nowenna do Wspomożycielki Wiernych, tego dnia swoje spotkanie ma także Koło Przyjaciół Radia Maryja – początek w Sali św. Jana Pawła II o godz. 16.30.

 3. W czwartek zapraszamy na 15.00 na modlitwę do Bożego Miłosierdzia. Pragniemy ofiarować ją w intencji osób z naszej Parafii, które najbardziej potrzebują łaski Miłosierdzia.

 4. W czwartek także odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty „DOBREGO PASTERZA”.

Wspólnota Dobrego Pasterza, która powstała po Rekolekcjach Odnowy, jesienią ubiegłego roku, zaprasza na Seminaria Uzdrowienia Wewnętrznego, które odbędą się w czwartki 1 – 8 – 15 i 22 marca.

 1. REKOLEKCJE PARAFIALNE natomiast, rozpoczną się od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 18 marca i potrwają trzy dni.

 2. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy rano o godz. 9.00 (po Mszy na 8.30), o 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży

 3. Wzorem lat poprzednich pragniemy zachęcić wiernych do włączenia się w akcję Caritasu pod hasłem „Puszka Charytatywna”. Zaoszczędzone i wrzucone do puszek pieniądze przeznaczymy na zakup paczek przed świętami dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Puszki znajdują się pod chórem.

 4. W następną niedzielę, 25 lutego – comiesięczne spotkanie Wspólnoty Rodzin, początek Mszą o 12.30.

 5. Prasa katolicka jest do nabycia w naszym sklepiku.

 6. Gościom, solenizantom, jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask.

 7. Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu:

śp. Leokadia Kowalewska, l.93 z ul. Przyjemnej

śp. Halina Sikorska, l.69 z Traktu Św. Wojciecha – pogrzeb w najbliższy wtorek

8 Komentarze

 1. Marysia napisał(a):

  Czy w Wielki Piątek będzie Droga Krzyżowa o g. 7??

 2. Małgosia napisał(a):

  Czy ustalając termin rozdania nagród dzieciom, które brały udział w Nabożeństwach Różańcowych,, Ksiądz brał pod uwagę, że większość z nich wyjechała na groby….
  Większość Parafian, jakby nie było, ma groby swoich bliskich daleko w Polsce. Wiadomo że dzień 31.10.2016 był dniem wolnym od nauki, więc część już wyjechała w sobotę… Wielka szkoda. Szczęść Boże!

 3. gość napisał(a):

  Dziś w niedzielę na ogłoszeniach ks.Przemyk pomylił się ogłaszając że zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w sobotę ale o godz.18.30 a nie jak zwykle o 8..15

 4. Jan napisał(a):

  Chyba proboszcz jest niepoważny z robieniem z ludzi w ,,konia”. On mysli nad tym ze ludzie mają rozne plany? Co babcie zasugerowaly to ak musi byc?

 5. Mariusz napisał(a):

  Czy można przypomnieć warunki odpustu w oktawie Wszystkich Świętych? Pytanie odnośnie komunii: czy musi być przyjęta w danym dniu czy może być później?

 6. Rafik napisał(a):

  Czemu nie ma ruchomego żłobka czyżby Proboszcz oszczędzał na energii elektrycznej?

 7. S napisał(a):

  Szczęść Boże!

  Wraz z odejściem z parafii ks. Tadeusza podupadła pewna praktyka. Mianowicie, coraz rzadziej podczas nabożeństwa ksiądz prowadzący poświęca uwagę intencjom parafian. Zazwyczaj w chwili ciszy, każdy mógł przekazać swoje prośby. Wynika pewnie to z tego, że nowi księża nie znali tego zwyczaju naszej Wspólnoty, a to przecież taka piękna tradycja. Bardzo by mi zależało abyśmy ponownie na każdej mszy świętej poświęcili chwilkę na to, by także parafianie przekazali Bogu swoje intencje.

 8. Ewelina napisał(a):

  Kwiaty, kwiaty, kwiaty!
  Jest mi wstyd, że nasz ołtarz, bez względu na okres wygląda jakby był Wielki Post. Kilka kwiatów w doniczkach, postawionych raz na dluuugi czas. Nie mówię o kiczowatym przepychu, ale myślę, że nieco inaczej powinno to wyglądać. Kwiaty przy ołtarzu są darem człowieka dla Boga -tylko na tyle nas stać??? Widząc piękne kompozycje w innych kościołach, (zmieniane co tydzień) czuję smutek, że w naszym kościele nie dba się o to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.