NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

II NIEDZIELA ZWYKŁA _____________ 14 STYCZNIA 2018

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, pragniemy zjednoczyć się we wspólnej modlitwie w intencji uchodźców i wygnańców.

 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tace z racji niedzieli gospodarczej. Przeznaczone one będą na kontynuację renowacji organów oraz na ogrzewanie kościoła.

 3. Po Mszy św. o 9.30 zapraszamy uczniów klas VII z rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 4. Dziś o godz. 18.00 – Nieszpory – zapraszamy na wspólną Modlitwę Kościoła.

 5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, także dziś, po Mszy św. wieczornej, wystąpi Chór Wydziały Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego NON SERIO. W programie pełen uśmiechu i wzruszeń, niezwykły koncert polskich i zagranicznych kolęd i pastorałek. Zapraszamy

 6. W środę o godz. 18.00 – Nowenna do Wspomożycielki Wiernych oraz spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 17.00.

 7. W czwartek zapraszamy Grupę Modlitewną – Msza wieczorna i spotkanie w sali JPII.

 8. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Betania.

 9. W sobotę – zapowiadany bal karnawałowy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI włącznie.

 10. W przyszłą niedzielę z racji przypadających w tym tygodniu imienin Mszę św. dziękczynną o godz. 11.00 odprawi ks. Proboszcz.

  * także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy uczniów kl. II Gimnazjum z rodzicami na przygotowanie do Bierzmowania.

* również w przyszłą niedzielę spotkanie wspólnoty rodzin.

 1. Informujemy o wolnych intencjach jeszcze w tym miesiącu.

8 Komentarze

 1. Marysia napisał(a):

  Czy w Wielki Piątek będzie Droga Krzyżowa o g. 7??

 2. Małgosia napisał(a):

  Czy ustalając termin rozdania nagród dzieciom, które brały udział w Nabożeństwach Różańcowych,, Ksiądz brał pod uwagę, że większość z nich wyjechała na groby….
  Większość Parafian, jakby nie było, ma groby swoich bliskich daleko w Polsce. Wiadomo że dzień 31.10.2016 był dniem wolnym od nauki, więc część już wyjechała w sobotę… Wielka szkoda. Szczęść Boże!

 3. gość napisał(a):

  Dziś w niedzielę na ogłoszeniach ks.Przemyk pomylił się ogłaszając że zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w sobotę ale o godz.18.30 a nie jak zwykle o 8..15

 4. Jan napisał(a):

  Chyba proboszcz jest niepoważny z robieniem z ludzi w ,,konia”. On mysli nad tym ze ludzie mają rozne plany? Co babcie zasugerowaly to ak musi byc?

 5. Mariusz napisał(a):

  Czy można przypomnieć warunki odpustu w oktawie Wszystkich Świętych? Pytanie odnośnie komunii: czy musi być przyjęta w danym dniu czy może być później?

 6. Rafik napisał(a):

  Czemu nie ma ruchomego żłobka czyżby Proboszcz oszczędzał na energii elektrycznej?

 7. S napisał(a):

  Szczęść Boże!

  Wraz z odejściem z parafii ks. Tadeusza podupadła pewna praktyka. Mianowicie, coraz rzadziej podczas nabożeństwa ksiądz prowadzący poświęca uwagę intencjom parafian. Zazwyczaj w chwili ciszy, każdy mógł przekazać swoje prośby. Wynika pewnie to z tego, że nowi księża nie znali tego zwyczaju naszej Wspólnoty, a to przecież taka piękna tradycja. Bardzo by mi zależało abyśmy ponownie na każdej mszy świętej poświęcili chwilkę na to, by także parafianie przekazali Bogu swoje intencje.

 8. Ewelina napisał(a):

  Kwiaty, kwiaty, kwiaty!
  Jest mi wstyd, że nasz ołtarz, bez względu na okres wygląda jakby był Wielki Post. Kilka kwiatów w doniczkach, postawionych raz na dluuugi czas. Nie mówię o kiczowatym przepychu, ale myślę, że nieco inaczej powinno to wyglądać. Kwiaty przy ołtarzu są darem człowieka dla Boga -tylko na tyle nas stać??? Widząc piękne kompozycje w innych kościołach, (zmieniane co tydzień) czuję smutek, że w naszym kościele nie dba się o to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.