NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU _____________ 18 MARCA 2018

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi salezjanin – ks. prof. Henryk Skorowski z UKSW w Warszawie. Przypominamy, że porządek Mszy św. z nauką rekolekcyjną, jak w każdą niedzielę, a o 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od poniedziałku do środy – Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 8.30 i 18.30. We wtorek, podczas Mszy o 8.30 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

Młodzież studiującą i pracującą, zapraszamy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek na 19.30, a w środę na 18.30, na Mszę kończącą Rekolekcje.

Spowiedź podczas wszystkich Mszy i nabożeństw. Taca zbierana od poniedziałku, zostanie przeznaczona na potrzeby Duszpasterstwa Akademickiego przy UKSW.

Od poniedziałku rozpoczynają się także REKOLEKCJE SZKOLNE w CKUiZ na ul.Smoleńskiej i w SP nr 16.

 1. Dziś jeszcze spotkanie bierzmowanych z kl. VII po Mszy o 9.30, a po Mszy o 12.30 – spotkanie Wspólnoty Rodzin.

Z racji Niedzieli Adoracyjnej – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja do Gorzkich Żali.

Po Mszy wieczornej, o godz. 19.30, zapraszamy na Koncert Zapomnianych Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu kwartetu muzycznego.

 1. Jutro, w całym Kościele powszechnym, obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Także z tego tytułu zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszach św. oraz, jeśli to możliwe, do powstrzymania się od prac niekoniecznych

 2. W środę Nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 18.00. Prosimy o składanie próśb i podziękowań.

 3. W czwartek o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – modlimy się szczególnie za tych parafian, którzy miłosierdzia Bożego najbardziej potrzebują.

Także w czwartek, Wspólnota Dobrego Pasterza, zaprasza na ostatnie spotkanie w ramach Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego. Początek na Mszy św. o 18.30.

 1. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00 w kościele i o 17.00 – tradycyjna Parafialna Droga Krzyżowa w Parku Oruńskim, początek przy przedszkolu. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tym religijnym wydarzeniu, szczególnie liczymy na grupy parafialne.

 2. W sobotę, z racji 24 dnia miesiąca – wspomnienie M.B. Wspomożycielki Wiernych, a po Mszy wieczornej CZUWANIE MARYJNE przed Najświętszym Sakramentem.

 3. Za tydzień, rozpoczynamy Niedzielą Palmową okres WIELKIEGO TYGODNIA. Uroczysta Procesja z Palmami wyruszy sprzed Urzędu Pocztowego o godz. 12.15.

W związku z Niedzielą Palmową, pomiędzy wszystkimi mszami, ministranci rozprowadzać będą palmy, zbierając fundusze na cele LSO, prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

Po Mszy o 9.30 – spotkanie gimnazjalistów kl. II przygotowujące do bierzmowania.

Także w przyszłą niedzielę pragniemy zakończyć odbiór skarbonek z jałmużną wielkopostną, na cele zakupu żywności dla najbardziej potrzebujących parafian. Z góry dziękujemy za zebrane przez Wielki Post ofiary.

Młodzież zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie w ramach XXXIII ŚWIATOWEGO DNIA MŁODZIEŻY. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze Oliwskiej.

 1. Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań, zaprasza na bezpłatne porady prawne oraz doradztwa zawodowego, w zakresie rozwiązywanie trudnych spraw rodzinnych, zawodowych i urzędowych.

 2. Prasa katolicka jest do nabycia w naszym sklepiku.

 3. Gościom, solenizantom, jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask.

10 Komentarze

 1. Marysia napisał(a):

  Czy w Wielki Piątek będzie Droga Krzyżowa o g. 7??

 2. Małgosia napisał(a):

  Czy ustalając termin rozdania nagród dzieciom, które brały udział w Nabożeństwach Różańcowych,, Ksiądz brał pod uwagę, że większość z nich wyjechała na groby….
  Większość Parafian, jakby nie było, ma groby swoich bliskich daleko w Polsce. Wiadomo że dzień 31.10.2016 był dniem wolnym od nauki, więc część już wyjechała w sobotę… Wielka szkoda. Szczęść Boże!

 3. gość napisał(a):

  Dziś w niedzielę na ogłoszeniach ks.Przemyk pomylił się ogłaszając że zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w sobotę ale o godz.18.30 a nie jak zwykle o 8..15

 4. Jan napisał(a):

  Chyba proboszcz jest niepoważny z robieniem z ludzi w ,,konia”. On mysli nad tym ze ludzie mają rozne plany? Co babcie zasugerowaly to ak musi byc?

 5. Mariusz napisał(a):

  Czy można przypomnieć warunki odpustu w oktawie Wszystkich Świętych? Pytanie odnośnie komunii: czy musi być przyjęta w danym dniu czy może być później?

 6. Rafik napisał(a):

  Czemu nie ma ruchomego żłobka czyżby Proboszcz oszczędzał na energii elektrycznej?

 7. S napisał(a):

  Szczęść Boże!

  Wraz z odejściem z parafii ks. Tadeusza podupadła pewna praktyka. Mianowicie, coraz rzadziej podczas nabożeństwa ksiądz prowadzący poświęca uwagę intencjom parafian. Zazwyczaj w chwili ciszy, każdy mógł przekazać swoje prośby. Wynika pewnie to z tego, że nowi księża nie znali tego zwyczaju naszej Wspólnoty, a to przecież taka piękna tradycja. Bardzo by mi zależało abyśmy ponownie na każdej mszy świętej poświęcili chwilkę na to, by także parafianie przekazali Bogu swoje intencje.

 8. Ewelina napisał(a):

  Kwiaty, kwiaty, kwiaty!
  Jest mi wstyd, że nasz ołtarz, bez względu na okres wygląda jakby był Wielki Post. Kilka kwiatów w doniczkach, postawionych raz na dluuugi czas. Nie mówię o kiczowatym przepychu, ale myślę, że nieco inaczej powinno to wyglądać. Kwiaty przy ołtarzu są darem człowieka dla Boga -tylko na tyle nas stać??? Widząc piękne kompozycje w innych kościołach, (zmieniane co tydzień) czuję smutek, że w naszym kościele nie dba się o to.

 9. ... napisał(a):

  Drogi proboszczu pragnę poinformować cię iż klas ósmych jeszcze nie ma w tym kraju więc tak naprawdę nie wiem z kim ma być to spotkanie. Zacznij szanować tych do których piszesz te ogłoszenia

 10. Anonim napisał(a):

  Przepraszam pomyliłem się w liczbach rzymskich w związku z tym zwracam honor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.