NASZE ORGANY
10 lipca 2017
Ministranci wracają do służby
10 września 2017
Pokaż wszystko

III NIEDZIELA ADWENTU ____________ 17 GRUDNIA 2017

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE, przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Trwać będą do środy włącznie i przebiegać wg. następującego rozkładu: dziś Msze św. z nauką rekolekcyjną, jak w każdą niedzielę; od poniedziałku do środy – Roraty o 6.00; Msze z nauką o 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.

  Dzisiaj, po każdej Mszy św., nabyć będzie można za jedyne 25 zł. płytę z kolędami nagraną przez naszą parafialną scholę.

 2. Dziś także na spotkanie opłatkowe zaprasza Wspólnota Rodzin – po Mszy o 12.30 i SALOS na godz. 16.00 do sali JPII.

 3. Z racji III niedzieli m-ca – dziś o 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja, o 18.00 – Nowenna do Bożego Narodzenia.

 4. Nowennę odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po Mszy wieczornej, gościć będziemy znanego chrześcijańskiego rapera Arkadio, który w ramach projektu Nowe Słowo, podzieli się z nami świadectwem przemiany życia oraz swoją twórczością. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież.

 6. Dziękujemy serdecznie za tak hojne włączenie się w caritasowską akcję Tutka Charytatywna. Dary, jeszcze przed Świętami, rozwiezione będą do samotnych i najbardziej potrzebujących osób naszej parafii.

  Także w środę – spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja o godz. 17.00.

 7. W czwartek spotkanie świąteczne dla LSO – Msza św. o 18.30 i opłatek w sali JPII.

  Również w czwartek, po Mszy św. wieczornej – spotkanie modlitewne dla wszystkich, którzy pragną kontynuować odnowę życia chrześcijańskiego.

 8. W tym roku, dzień Wigilii Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. Rozkład Mszy św. do południa, jak w każdą niedzielę. Wieczorem nie będzie Mszy o godz. 18.30. O 21.30 – ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia, o 22.00 – Msza Wigilijna, na którą zapraszamy szczególnie dzieci, a o 24.00 – Pasterka, rozpoczynająca czas Bożego Narodzenia. Zapraszamy parafian do wspólnego świętowania tej Wielkiej Tajemnicy Bożej Miłości.

 1. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli w poniedziałek – 25 grudnia – Msze św. wg rozkładu niedzielnego, ale bez Mszy o godz. 6.30. W drugi dzień Świąt, w Święto Św. Szczepana – porządek Mszy, jak w każdą niedzielę.

 2. Już dziś zapraszamy na Pielgrzymkę do św. o. Pio z okazji 50 rocznicy jego narodzin dla nieba oraz do sanktuarium św. Michała Archanioła we Włoszech. Pielgrzymka połączona będzie ze zwiedzaniem Sycylii, a rozpocznie się 4 kwietnia przyszłego roku. Szczegóły i zapisy u ks. Przemka.

 3. Prasa katolicka, kartki świąteczne, świece wigilijne i opłatki do nabycia w sklepiku.

 4. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask na ostatni tydzień adwentowego oczekiwania.

 5. Pomódlmy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Barbara Szablikowska, l.63 z Traktu Św. Wojciecha

śp. Tadeusz Jasiński, l.76 z ul. Przyjemnej

5 Komentarze

 1. Marysia napisał(a):

  Czy w Wielki Piątek będzie Droga Krzyżowa o g. 7??

 2. Małgosia napisał(a):

  Czy ustalając termin rozdania nagród dzieciom, które brały udział w Nabożeństwach Różańcowych,, Ksiądz brał pod uwagę, że większość z nich wyjechała na groby….
  Większość Parafian, jakby nie było, ma groby swoich bliskich daleko w Polsce. Wiadomo że dzień 31.10.2016 był dniem wolnym od nauki, więc część już wyjechała w sobotę… Wielka szkoda. Szczęść Boże!

 3. gość napisał(a):

  Dziś w niedzielę na ogłoszeniach ks.Przemyk pomylił się ogłaszając że zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w sobotę ale o godz.18.30 a nie jak zwykle o 8..15

 4. Jan napisał(a):

  Chyba proboszcz jest niepoważny z robieniem z ludzi w ,,konia”. On mysli nad tym ze ludzie mają rozne plany? Co babcie zasugerowaly to ak musi byc?

 5. Mariusz napisał(a):

  Czy można przypomnieć warunki odpustu w oktawie Wszystkich Świętych? Pytanie odnośnie komunii: czy musi być przyjęta w danym dniu czy może być później?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.